Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bestpixel

    tag

    Sziasztok!
    Vettem pár hete egy boxot, amin RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53 chip van (ezt itt). Még semmit sem telepítettem rá, csak a gyári Android van rajta, a friss Kodi Leiával. Használat közben néhány 4K-s YT videónál néha megáll 10-20 másodpercre és onnan megy tovább az adás. Ha visszatekerem, akkor ugyanott ugyanez, azaz kimarad a műsorból ez a rész.Nem minden 4K-s anyagnál történik ez, van, amelyik folyamatosan fut.

    Szóval, ez a chip mennyire jó 4K-ra a tapasztalatotok szerint? (Amiket itt ajánlotok mostanában, azok Cortex-A55-ösek.) Az LG tévém (egyik legújabb modell) simán viszi a 4K-s YT anyagokat (csak utálom a reklámokat), illetve 4K mozifilmekkel nem teszteltem még a boxot.
    Ezermillió köszönet előre is! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    válasz kulup #75842 üzenetére

    Ja, elnézést, tévébox-topiknak van nekem ez könyvjelzőzve. De köszönöm a segítséget! Veszek majd egy Amligic-es boxot (eddig is az volt: Nexbox A95x), erre nem figyeltem az említett vásárlásakor.

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    Közben utánanéztem és a következő érdekelne:
    - alapvetően egy okostévéhez (újabb LG) és egy Sony UBP-X800M2 lejátszó kombó mellé keresek tévébox kiegészítőt online tévézéshez (kb. a Mediaklikk + egyéb magyar kereskedelmi tévék kínálata, meg még ami jöhet a Kodin: filmek, ezek esetleg 4K-ban, ha vannak), letöltött 4k-s filmekhez és veszteségmentes zenékhez.
    - Itt a fórumon utánanézve az X96 MAX Plus, vagy a Beelink GT-King lenne a befutó, de ezek, ugye, más ár- és szolgáltatási kategóriát képviselnek.

    Szóval az érdekel, hogy
    1: a fenti konfighez kell-e nekem a Beelink, vagy bőven elég az olcsóbb X96?
    2: A Beelink tényleg annyira gagyi, mint ahogy azt egy itteni tesztelő írja (összefoglalva: ne vegyél ilyet!): itt

    Ja, és újra milliónyi köszönet!

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    válasz gyűrű #75845 üzenetére

    Ezer köszönet Neked! :R Nekem is furcsa volt, hogy szétesik a cucc. Magam is teszteltem korábban sok mindent (fényképezőgépek, audio eszközök, hangfalak stb.), de sosem tapasztaltam ilyenféle gyártói hanyagságot (jó, egy fényképezőgép azért más kategória).

    Érdekelne még (nem csak gyűrűtől), hogy az említett X96 MAX Plus viszi-e rendesen a 4K-s anyagokat? Alapvetően nekem az kell, hogy ne szaggasson, ne akadjon meg a film. Nem akarok 100 terrás anyagot kezelni minden aprósággal együtt, egyszerűen csak jó minőségben, akadásmentesen szeretnék filmezni, zenét hallgatni. Az X96 MAX Plus egy procija tudja ezt biztosítani? Vagy inkább a Beelink GT-King 3 (vagy több) chipje miatt jobb választás lenne?

    +: most CAT6-os UTP kábelem van a routertől a boxig, de egy más fórumon az ilyen szaggatást az árnyékolt CAT6-os kábel oldotta meg. Van ennek ekkora jelentősége, vagy csak a box (és a chip) számít?

    Létezik valamilyen megoldás arra, hogy Mac-kel formázott (Apple File System (APFS)) SSD-t is lásson egy médiabox? Ahogy látom, alapban csak a Windows-os exFAT, meg egyebeket tudják olvasni.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    válasz DoItYourself #75912 üzenetére

    Köszönöm neked és (75913) kokookának is! Az ÖF-t már olvastam, csak a tapasztalatok miatt kérdeztem a kábelt. Movel a tévé voszi a 4K-s videókat, csak a box nem, ezért nyilván a boxszal van a gond (pedig 4K-snak írták).

    A helyzet most az, hogy gigabites net még nincs (kb. valós 40 Mbit/s van), de bármikor beköthetik az optikai kábeleket itt a belvárosban (5. ker.), így már előre készülök. Most a már írt LG okostévével mennek a 4K-s YT filmek akadás nélkül, csak a mostani Cortex 53-as boxommal akadnak párszor (amit 4K-snak hirdettek).

    Szóval összefoglalva: most a Sony UBP-X800M2 lejátszó mellé a fenti tévéhez keresek olyan boxot, ami még évekig gond nélkül (akadás mentesen stb.) viszi a 4K-s tartalmakat, ami legyen akár SSD-ről játszva, vagy akár streamelve netről. Ahogy látom, ehhez érdemes inkább a Beelink GT-Kinget használni?

    Illetve érdekelne még továbbra is, hogy létezik-e valamilyen megoldás arra, hogy Mac-kel formázott (Apple File System (APFS)) SSD-t is lásson egy Amlogic-kal szerelt médiabox? Ahogy látom, alapban csak a Windows-os exFAT, meg egyebeket tudják olvasni.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    válasz blakey #75915 üzenetére

    Köszönöm eddig rendben van, csak éppen most az a gondom, hogy az SSD-ket a Mac nem tudja NTFS-re formázni (csak látja). Írni lehet rájuk egy külön Mac-es segédprogrammal, de formázni nem. De, akkor kerítek egy Windows-os gépet, aztán leformázom azzal...

    Az otthoni hálózat csak egy sima t-homos ZTE router, szerintem az tudja a gigabitet.

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    válasz gyűrű #75917 üzenetére

    Nagyon köszönöm!

    OFF: a Sonyt csak azért írtam ide mert az is tud streamelni, csak még nem ismerem (nemrég vettem), így a boxszal kiegészítve a kettőt venném figyelembe.

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    Na, fene sem igazodik ki rajtatok. ;) ;) ;)
    Az egyik azt írja, a Beelink GT-King nagyon jó, aztán egy itteni cikk tesztelője szerint nem ajánlott, mert szétesik, aztán kiderül, hogy ez az egy csúcsmodell ma már, de az Összefoglalóban 3. osztályú, futottak még kategória.
    Jó, akkor a X96 MAX Plus mégis jó lesz, de kiderül, hogy nem viszi a 4K60-as mkv-t (amit simán visz az egyik hsz szerint a fenti Beelink GT-King), de másik szerint mégis viszi, sőt van, amit csak ez játszik le.
    Tisztára, mint egy autós topikban: a Merci jobb mint a Béemvé, nem a Teszla még jobb, meg a Szuszuki és a Tojota is ám! ;) :DD

    (Azért ne vegyétek magatokra, majd csak kiigazodom valahogy! ;) )

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

  • bestpixel

    tag

    blakey, Beni2360: Köszönöm! Veszek egy X96 MAX Plust, ez az olcsóbb. Ha nem válik be, lépek felfelé.

    Ja, és még valami: gondolom a GT-King SD-kártyán mellékelt CoreELEC-je ugyanaz, mint amit akár magam is letöltve, telepítve egy SD-kártyán tudok használni a X96 MAX Plushoz (tehát nem valami speckó változat)?

    [ Szerkesztve ]

    Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

Új hozzászólás Aktív témák