Új hozzászólás Aktív témák

  • Csicsóka

    őstag

    válasz Pelican #29180 üzenetére

    Jobb az NFS, az SSH, a titkosítás miatt kicsit több processzort eszik. Stabilitásban kiváló az SSHFS is, én már akkor is használtam ezt amikor ilyen box még nem is létezett, gond nem volt vele soha.

    Ezeken a boxokon az SSH egyáltalán nem vészes, lazán visz a 4K anyagokat is SSHFS-en keresztül is, és itt főleg ez a cél. Az SMB idióta megoldásait nem is említem, kiráz a hideg minden dózeres megoldástól Linux környezetben. Ha az LE alapja dózer lenne, biztosan kiválóan működne a saját SMB hálózatán, de így egy borzalom.

    Egy NAS NFS konfigurálása sokszor még több lépés, vagy bonyolultabb, mint egy kulcsot felmásolni scp-n. Onnantól kezdve akár a NAS gyökér fájlrendszere is elérhető LE alól. Semmi más módosítást nem igényel szerver oldalon.

    Az LE alá fixen felcsatolt hálózati könyvtár (meghajtó) megint sokkal előnyösebb, mint ha azt a KODI intézné.
    Én a szerverem NFS megosztását is mindig így csatolom, mát az OE óta.
    Ezt is csak egyszer kell elintézni az autostart.sh-ban, aztán semmi gond tovább vele. KODI-ban meg betallózni a /var/media/Nas-t, és csók.

Új hozzászólás Aktív témák