Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segÍtségetek szeretném kérni KODI témában. A lényeg a követező: szeretnék KODIra egy „céleszközt” vásárolni. Ami elvárás hogy zökkenőmentesen fusson rajta a KODI, a filmek, a sorozatok stb. Továbbá szeretném megoldani azt hogy a TV csatornák a KODIban jöjjenek be, Így minden egy helyen lenne, bár jelenleg UPC analóg előfizetésem van, de a hűségem már lejárt. Így digitális előfizetésre is kérnék tippeket tőletek ha az analógon nem jönne be a KODI-s élő TV. A céleszközön lehetőleg android fusson mert a linuxhoz nem igazán értek és a KODIval is még csak most ismerkedek. Jelenleg egy Samsung plazma tv-m van 42”, meg egy Pioneer házimozi erősÍtőm, Magnat hangfalak. A későbbiekben tervezem egy 3D tv vásárlását is.

    Eszközök amiket eddig néztem:

    1. Sima TV boxxx, igaz ebben nincs tuner, a TV rész Így kilőve:

    [link]

    2. Tuneres TV boxxx, ebben állÍtólag minden tuner benne van, kérdés ha Így rádugnám a coaxot akkor vajon milyen adók jönnének be. Illetve ebben csak 1gb ram van, ez mennyire hátrány?

    [link]

    3. Olcsóbb DVB-S2 tuneres boxxx, ebben is csak 1gb ram van, viszont majdnem fele annyiba kerül mint az előző:

    [link]

    Másik kérdés: mi az az OPENELEC?

  • robi1979

    aktív tag

    válasz vlevi #6566 üzenetére

    Köszönöm a segÍtséget! Végig olvasva a fórum egy részét - az egészre nem jutott idő - igazából az körvonalazódik ki bennem hogy az antennás TV előfizus Kodi kombó egyenlőre felejtős. Elvileg a Wetek Play-al menne a UPC is gond nélkül vagy csak a C kárytával?

    Viszont boxok közül az MX III-G 2/16GB most a BestBuy? Gearbestről már rendeltem tabot az EUból, de MX III-G jelenleg OUT OF STOCK...EU-ból vagy Aliról kitől érdemes rendelni VÁM+Béfa nélkül?

    Itt találtam egyet, igaz 70 dollár, viszont elvileg eredeti, 5.1 android és full loaded Kodi...

    [link]

    A Tronsmart MX III plus ugyan az mint az MX III G?

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    válasz csabi63 #6575 üzenetére

    "Az első napokban próbálkoztam BD ISO-val és 40 gigás filmekkel is etetni, de azokat nem igazán szereti. A film felénél járva képes lemaradni a kép a hangtól. De nem is azért vettem, így elégedett vagyok vele. "

    Van olyan tÍpus ami ezeket is gond nélkül lejátsza? A BD ISO gondolom a 3D meg a BlueRay? A későbbiekben tervezem majd a Samsung plazma TV-m valami LG 3D smartra, ezért kérdezem mert szeretnék olyan lejátszót venni ami "sokáig" jó szolgálatot tud tenni és nem kell félévente cserélgetnem majd az újabb formátumok miatt. Inkább legyen picit drágább, de sokáig legyen használható.

    Mi lenne még az ajánlottak közül?

    A másik kérdés hogy a TV boxokon android fut, itt tud működni egy Skype? Mert ugye ezekbe a boxokba se mikrofon sem webkamera. Itt ez hogyan működik?

    Az MX III-G tényleg annyival jobb mint a sima MX III 2/16GB hogy az MX III-G megér annyi plusszt?

    Illetve mi a helyzet a windowsos boxokkal? Azok közül van valami ajánlott best buy?

    Illetve a másik felvetésem, feltételezésem a UPC-s csatornák Kodiban való inegrálására. Az működhet hogy UPC ad boxot, azt össze kötve valami tuneres androidos boxxal a Kodi alá is be tudom tenni a csatornákat és Így minden egy helyen lenne?

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    válasz csabi63 #6579 üzenetére

    Neked milyen lejátszód van? BD ISO meg hasonló nagyméretű formátumok milyen készüléken mennek zökkenőmentesen? Manapság mit érdemes venni? MX III G vagy valami S902, 912-es készüléket? A jelenlegi “rendszerem” egy Pioneer VSX-424 es házimozi erősÍtő, egy Samsung plazma 42” (TV cserét szeretnék majd hamarosan valami 3D-re). Leginkább médiára, KODIRA, filmnézésre használnám online, offline, vagy NAS-al.

    A s905-ös Beelink kb ugyan annyiba kerül mint az MXIII-G, illetve van még egy drágább készülék.

    A Tronsmart Vega ami állÍtólag tud 3D ISO-t meg BD ISO-t.

    [link]
    Ezek a Minix lejátszók milyenek? Meg miért kerülnek majdnem 3x annyiba?

    [link]

    Inkább szánnék rá egy kicsivel többet de klónt nem szeretnék meg 2 havonta cserélgetni a formátumok miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    válasz #79335424 #6591 üzenetére

    Erről valakinek véleménye, tapasztalata:

    [link]

    Tronsmart Vega S95 meta, 80 dollár, OTA, BDISO, állítólag real 4k és 3D - ez tényleg igaz? - és s902. Vagy inkább Tronsmartból egy MXIII plus? Ez ugye ugyan az mint az mxIII g? Az MXIII G melyik gyártó? Ezekre mindre van openelec? RK chippek nagyon gagyik médiázásra?

    Boccs a sok kérdésért, de nem szeretnék mellé nyúlni.

  • robi1979

    aktív tag

    válasz djherby #6598 üzenetére

    Csak ezért kérdeztem az RK chippeket mert a Himediaba (H8) is ezt nyomatják. RK3368...És azt Írják hogy kezel BDISO-t is. 2/16gm. Ez vajon milyen lehet?

    [link]

    A Tronsmart Vega Meta-ba meg AM S905 van, de erre is azt Írják hogy a nagyméretű fileok és a BDISO illetve a 3D megy neki.

    Illetve nálam játszik még az MX III G, csak félek a nagy formátumoktól meg a DTS-től. HDMI CEC működsétől és annyiért a leÍrások alapján ezek jobbnak tűnnek.

    Illetve most találkoztam egy új játékossal amit Írtatok BFS vagy mi?! 1GB nem kevés játékra és filmre?

    [link]

    Ezek között mi a különbség mert teljesen elvesztem. Ti melyiket választanátok és miért?

    Film, KODI, 3D, 4K, jó hangkimenet mert erősÍtőre megy, BDISO, ezek a szempontok és erre keresek játékost.

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    Erről a játékosról valakinek véleménye? Himedia H8

    [link]

    Ezt Írják alin:

    2015 Newest, English Firmware HIMEDIA H8 Octa-Core Chips Android TV Box,
    2GB RAM 16GB ROM, Home TV Network Player

    A 10/100-as madzagos LAN nem kevés BDISO-hoz? Ez most akkor európai modell és FW?

  • robi1979

    aktív tag

    válasz #79335424 #6609 üzenetére

    Erre mit teszel? Vagy én nem látom az openelec oldalán, vagy nincs még rá openelec? Jól gondolom hogy ez ugyan az mint egy PI2 csak erősebb configban kb mint egy banana Pi? Ehhez mit kell még vennem hogy működjön? Bocs a sok kérdésért srácok de már annyi kÍnai xar tesztet végig olvastam és lassan ott tartok hogy Pi3 itthonról VS. Tronsmart Vega Meta s905-tel. A Pi-nél mondjuk nagyon nem értem ezeket a hangód licenszeket, a Banana Pi meg sokkal drágább. És a Pi3-nál is 1GB ram van meg 100as madzagos net.Ezek a Pi-k minden formátummal elboldogulnak? Gondolok itt a BDiso-ra és a nagyméretű filmekre. A 10/100as ethernet mire elég ha online nézek filmet?

    A Pi3-on egyébként Windows meg android is megy? Az Odroid erősebbnek tűnik mint a Pi-k, ezt honnan küldik és mennyi idő mÍg ide ér?

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    válasz aelod #6622 üzenetére

    Akkor sem értem hogy ezek a "lapkagépek" miért jobbak mondjuk ebből a szempontól mint egy AM S905-ös Tronsmart Vega Meta? A Pi2-ben még wifi sincs, kérdés hogy usb stickkel lehet e rá wifit varázsolni? Én most vacilálok a "lapkagépek" között: Pi2, Pi3, Odroid (bár ez nem 40 dollár UK ból rendelve vagy 60 font). A Tronsmart Vega Meta meg 80 dollár körül az alin, hasonló konfigban.

    [link]

    Ez kb azt tudja full kitban egy 10essel olcsóbban mint a Banana Pi-M3 ami 32000ft itthon csupaszon? Vagy lehet csak én látom rosszul?

    Banana Pi:

    [link]

  • robi1979

    aktív tag

    Én is nyomtam egy ÚJRATERVEZÉST és pontosan megfogalmaztam hogy mire is szeretném használni a lejátszót/boxot. Most ismerkedem a Raspberry Pi vel, ezért némi információra lenne szükségem. leginkább média lejátszónak használnám, más fórumokon is leírták sokan hogy egy PI elvileg sokkal jobb mint erre a célra mint egy 20.000ft körüli média lejátszó.

    A jelenlegi rendszerem:

    - Pioneer VSX 424 házimozi erősítő: TrueHD, 3D, DD, DTS és az összes többi hangkódot tudja, erre menne HDMI-n keresztül a médialejátszó vagy egy Pi
    - Magnat hangfalszett
    - Samsung plazma HDMI csatlakozóval, kb 8 éves 42". A későbbiekben tervezem egy LG 3D TV beszerzését, ezért fontos lenne mondjuk a BDiso és a 3D tartalmak lejátszása is
    - 2 db 2,5" winyó USB házban

    Ami fontos lenne:
    - Minden kép és hang formátum lejátszása
    - Kadencia helyes lejátszás
    - Van wifi usb stickem, wifin menne a net és a hálózat, ezért fontos lenne hogy lekezelje a Pi.
    - BDiso és 3D, 4K
    - HDMI CEC - az erősítő elvileg tudja, bár nem értem hogy ha laptopot - win 7 - kötök rá az erősítőre Kodival akkor miért nem megy és miért szürke a PERIFÉRIÁK a BEÁLLÍTÁSOKBA?
    - lehetőleg működő android
    - usb-s rádiós egér támogatása

    Jelenleg Pi-k közül a Pi3-n és a Pi2-n gondolkodom illetve ráakadtam egy Banana Pi 3m-re is ami 2GB-rammal rendelkezik, ez miben másabb mint egy Pi 3 használhatóság szempontjából? Pi 2-3-ra létezik működő Android - vagy windows - play store-al? A játékok és egyéb alkalmazások miatt kérdezem.

    - Ezekre alkalmas a Pi?
    - 1GB RAM nem kevés manapság?
    - Mennyire megbízhatóak ezek a Pi-k?
    - Pi3-hoz kell még wifi antenna is hogy működjön a wifi vagy különleges bütykölések nélkül alapból megy?
    - Lehet csinálni dualbootos rendszert Pi-khez? Mondjuk ha lenne egy működő android és e mellé egy Openelec?
    - Mekkora max. memória kártyát képes lekezelni egy Pi2-3?
    - A Pi3 tényleg sokkal jobb mint a Pi2? Aliról Pi2 12.000ft körül megáll házzal és hűtőbordával együtt. És a visszajelzéseket olvasva, 40 magyar vásárló elégedett volt vele. A fent leírtakhoz elég lenne egy Pi2 is?

    [link]

    A másik kiszemelt pedig 80 dollárért egy Tronsmart Vega Meta 2/16GB AM S905

    [link]

    Illetve titeket olvasva egy Odroid. Jól hangzik a 40 dollár de ha rájön az áfa meg a vám, akkor már a duplája+ház+eMMC bele.

    Szerintetek melyik lenne alkalmasabb a fentebb leírtakhoz? Magyarországon hol lehet "legjobb áron" beszerezni a Pi-ket?

  • robi1979

    aktív tag

    Elnézést hogy a bizonytalanságommal megint idepofátlankodtam de most tartok ott hogy teljesen tanácstalan vagyok box vásárlását illetően.

    1. Tronsmart Vega Meta 2/8gb s905-tel
    2. Wetek Core 2/8gb szintén és csak 2db USB van rajta viszont van valami amit nem értek. Ezt Írják az oladlukon:"
    WATCH TV LIVE
    A Home Theater PC with DVB channels

    Do you love IPTV but can’t survive without live TV broadcast over DVB? WeTek gives the solution for your needs with models compatible with different modular tuners (DVB-S2, DVB-C/T/T2 and ATSC).
    "

    ezek szerint ebben ennyiért van már tuner is? Meg mi a xar az a WeCloudAntenna?

    3. Raspberry Pi3 - olcsósága miatt

    Szerintetek melyik lenne jobb hosszabb távra? 2usb és 8gb belső tárhely mire elég ha nem csak Kodizni hanem játszani is szeretnék rajta? Ez a Wetek Core SoC milyen? S812-H? Megér ennyivel többet a Wetek Core? 4K és 3D videók mennek ezeken a készülékeken?

    A Wetek-et ugye Európából küldik? Mert elvileg azt Írják hogy WorldWide free shipping...

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    válasz DoItYourself #6759 üzenetére

    Azt értem hogy alapból a 8gb kevés, viszont van mellette egy 64gb-s kártyám is meg 2db 2,5"-os 300gb-s vinyóm. A 64gb-s kátyáról nem tud futtatni programokat? Mert a 16gb is qrvakönnyen elfogy, és 64gb-s kártya mellett tök mind1 hogy 8gb vagy 16gb ha tud SD-ről is mindent futtatni?!

Új hozzászólás Aktív témák