Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz Lifeforce #504 üzenetére

    Persze, elvileg már az MK808-nak is meg kellett volna birkoznia azzal, amivel az MK908 sem tud: ha a WalkingDead-ben az operatőr végigpásztáz az általam olyannyira kedvelt posztapokaliptikus környezeten, akkor néha szemet bántóan ugrál a kép. Márpedig ha ez lesz a helyzet a 30 ezer Ft-os ketyerékkel is, akkor részemről fix, hogy beteszek egy célhardvert a mini pc mellé, mert már 20-25 ezerért is lehet kapni olyat, amelyik szinte mindenféle anyaggal lazán elbánik.

    Amúgy én micro sd-ről vagy hálózatról szoktam filmeket lejátszani, de próbáltam külső tápos hdd-vel is, ugyanez volt a helyzet. A Mali 450-es cuccokat nem próbáltam, mert az szerintem nem igazi technológiai előrelépés, hogy egymás mellé tesznek 2 db Mali 400-ast. Ez kb. olyan, mintha egy régi videókari helyett nem újat venne a gamer, hanem sli-ben mellékötne egy másik ugyanolyat. Javulna a játékélmény, de ha a kártya - akár szofveresen, akár hardveresen - nem támogat valamit, akkor egymás mellé tehet belőle az ember 20-at is, akkor sem fogja vinni.

    Azt gondolom továbbá (és ez teljesen szubjektiv, tehát nem vitainditónak szánom, pusztán én igy látom), hogy ha 60 ezres áron lehet venni win7-es mini pc-t i5-ös procival, 4 gb rammal, intel hd 4000-es videókarival és 32 gb-os ssd-vel (plusz van benne hely satás vinyónak, azaz nem kell külső tápos merevlemezekkel körbeépiteni), és még a hűtése is pöpec (utóbbit nem tudom, igaz-e), akkor az ennek a konfignak a töredékét tudó rk3288-as mini pc-k 25 ezerért igencsak túl vannak árazva (kinai árakat vettem alapul). Szóval én nagyon lelkesen vártam az új generációt, de most igencsak szkeptikus lettem, és ha elviszik az általam árult laptopot, amit szinte mindig az asztalomon használok, akkor már rendelem is meg a wines mini pc-t. Ettől még kerülhet a nappaliba egy mali t760-assal repesztő droidos kis ketyere, de akkor annak erőből vinnie kell az sd felbontástól a full hd-ig mindent. Ha annak sem fog menni, akkor maradok nagyon elégedett MK908-tulaj, de nem lépek tovább.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák