Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #44474 üzenetére

    Gondolkodom, hogy vajon miképp lehetne ezt egyetlen értékbe belesűríteni.
    De tartok tőle, hogy tényleg nem lehet.

    A TDP-nek szerintem annak kéne lennie, amit mondtam : tartós terhelés átlagos fogyasztása. És akkor kimérheted, hogy mondjuk 5 perc full terhelés esetén ennyire vesz fel és ami ennél is fontosabb, hogy neked ehhez kell méretezned a hütést. És akkor ha veszel egy 123W TDP-s hűtőt, akkor azt kell lássad, hogy a 123W TDP-s procis tartósan fut a névleges frekvenciáján. És ha kisebb hűtőt teszel rá, throttlingolni fog. Tehát ez a tartós fullos terhelésre lesz hatással. Ha meg jobb hűtőt teszel rá, akkor nem lesz gyorsabb, de örülhetsz,.hogy halk.

    De ez az intelnél most a PL1, nem?

    És aztán ott van a másik érték, hogy tulajdonképpen mi a maximális teljesítmény, amit a proci benyalhat. És kimérheted, hogy annál magasabbra nem megy. Neked ehhez kell méretezned az alaplapodat. Ha egy 234W-os procihoz 234W-os alaplapot teszel, akkor hozni fogja a névleges turbó értékeket. Hogy meddig, az persze attól függ, hogy Mit bír a hütés. Ha gyengébb alaplapot teszel alá, nem fogja megkapni a szükséges áramot és alul fog teljesíteni a várthoz képest az impulzus -szerű műveletekben

    Ez az intelnél most a PL2.

    Ebbe az egészbe a Tau kavar bele. Annak szerintem semmi értelme. Hiszen azt, hogy meddig vehet fel PL2 teljesítményt annak kéne meghatároznia, hogy milyen hütés van rajta, vagy anNak, hogy te mint konfiugrátor milyen tartós fogyasztási maximumot szeretnél.

    Mit gondolsz, az AMD is áttér a PL1/PL2 definícióra, vagy' maradnak a ködös TDP-nél,.ami igazából semmiről nem mond semmit és semmilyen tényleges értékhez nem kapcsolódik?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák