Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz _drk #34601 üzenetére

    Ezt nagyrészt a kényszer szüli.
    Az Intelt a hagyományos GPU-piac annál jobban nem nagyon érdekli, ahogy most vannak. Gyakorlatilag 70%-ban uralják az egészet. Ha ennél jobban megérné, akkor már beleöltek volna egy rakás pénzt, de nem tették, mert jelentősen növekedtek volna a kiadások, miközben a részesedés arányaiban nem nőtt volna annyit, hogy ez megérje.
    Ami itt tényleg számít az a szerver és a professzionális terület. Ezt nagyrészt ma még uralják a CPU-kkal, de azt már nem lehet elvitatni, hogy a GPU-k egyre több helyre törnek be, és persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy megjelent a GPU, és akkor mindenki azt vesz CPU helyett, hanem elkezdődik egy folyamat, aminek a vége mindenképpen az lesz, hogy a GPU nagyjából tudni fogja a CPU-vel elérhető szoftveres hátteret. Nem ma, nem holnap, leginkább csak pár év múlva, de oda fog érni. És itt kezdődik a para az Intelnek, mert eddig hiába jöttek GPU-k egy csomó szerver/professzionális területre, a szoftveres háttért tekintve a fejlesztések elsőként nagyrészt CPU-ra érkeznek meg, ehhez építhető ki rengeteg, TB-os szintű memória, tehát egy csomó olyan tényező volt és még van ma is, amiért a GPU, jó-jó sok TFLOPS, de mégsem jó máshol. Például a render egy elég nagy piac, és ott önmagában a TFLOPS eléggé számít, a GPU-k jók is itt, de mégis nagyon sok cég, köztük a legnagyobbak CPU-s renderfarmot építenek ki, mert a szoftverek ehhez fejlődnek a leggyorsabban, meg ugye a memória is TB-os magasságokig bővíthető, akár fölé is. De a fenyegetés ott van, mert a GPU-knál a Vegából van 2 TB memóriával szerelt változat, illetve a szoftveres háttér is egyre inkább tartja a lépést a CPU-s fejlesztésekkel. Tehát technikailag már nincs messze az, hogy a GPU-k igazi fenyegetéssé váljanak itt, mert ha valaki mondjuk csinál egy olyan rendszert, aminél a CPU-t és a GPU-t egy tokozásra teszi, a GPU-nak lesz egy gyors HBM-je vagy HMC-je, és a CPU-n keresztül még eléri a 2-4-8 TB-nyi rendszermemóriát is, akkor ezzel csúnyán be tudja darálni a renderfarmokat. És ez a valaki nyilván az Intel akar lenni, meg persze a többiek, de az Intel szemszögéből ők problémaforrások. :D
    És ez a példa egy csomó dologra kiterjeszthető, mert ahol megjelentek a GPU-k, ott a szoftveres háttérnél elkezdődött valami, és a szoftverfejlesztések egyre inkább közelítik a CPU-s kódokat, tehát a GPU-k nem csak tessék-lássék, hanem egyenesen reális alternatívává válnak, és a Vega megmutatta, hogy a memóriaprobléma is kezelhető, vagyis a legnagyobbnak tartott hardveres hátrány is lekezelhető. Persze az Intel anno azon az állásponton volt, hogy jó ide a Larrabee... akarom mondani Xeon Phi, de hát egyem a szívüket, az sosem működött igazán. Szóval nagyjából ezért csinálják.

    A hagyományos GPU-piac annyira nem fontos, de mivel lesz hardver, vagyis úgymond a fejlesztés igazán komoly költségét a szerver- és a professzionális piac miatt úgyis be kell ölni az egészbe, így a terméket lehozni a consumer rétegnek már "csak" maximum 1-2 millió dolláros költség, ami az egészet figyelembe véve nem nagy, így innen már megéri menni a 70%-nál is nagyobb részesedésre, mert arányaiban kifizetődővé vált. Ezt tehetik pGPU-val, vagy dedikálttal is, számukra előbbi a kedvezőbb, mert ott szépen csomagban árulhatják a hardvert a CPU-val, tehát mindenkit rákényszerítenek, hogy megvegye. IGP-re sincs ugye mindenkinek szüksége, de nem tudja nem megvenni. :N Nem mellesleg azért abban eléggé igazuk van, hogy értelmes gaming notebookokat csak ilyen Kaby Lake-G-hez hasonló koncepciókkal lehet csinálni, mert így igen kicsi lesz a platformdizájn, és mehet a nagyobb akkumulátor arra a helyre, amit normális esetben egy GPU foglalna el. Tehát itt is van azért alapja annak, amit csinálnak. A többi terület pedig annyira nem érdekli őket, ezek túl picit ahhoz, hogy egy Intel kaliberű cégnek fontosak legyenek, de ha ide is venni fogja a nép, hát akkor szállítják.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák