Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz kisfurko #61579 üzenetére

    A szabvány megjelenése után az AMD kiegészítőjével lett az A-sync , kizárólag DP-n át.
    A Freesync egy támogatás a szabványhozami kiegészült egy nem szabványos HDMI megoldással.
    Ezt a zöldek leírták már a megjelenéskor hogy ez történik, mit cserélnek ki mire, ezért nem lesz a monitornak megadot fix frekije, csak maximális. Ehhez szoftveres körítést és támogatást kellett írni. Le kellett védettni mivel szabadalom lett ami még Amerikában is 7-8 hónap . Megállapodást kellett köti a kezdő gyártókkal.
    Te sem láttad a a Gsync szabványt hogy készül és milyen munka előzte meg. Nem a hardver ami itt időt vett el gondlom.
    Nekem az egésszel az a gondom, feltételezés és arra egy sztorit.
    Hogy készül egy szabadalom? ez aztán olyan mint ha azt írnád hogy készül egy ház. Szerintem sokféle ház és szabadalom létezik.
    Te sem láttad hogy készült a fentiek közül bármelyik is.
    Az időrenden és tényeken ez nem fog változtatni arra tudok csak alapozni.
    Az AMD megoldása szimpatikusabb számomra , mindig is az volt ,ma is ezt használom, ettől a tény még megmarado hogy a Gsync ma is jó megoldás és az első volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • HSM

    félisten

    válasz kisfurko #61579 üzenetére

    "Még sosem láttak készülő szabványt."
    Én is így látom. :R

    #61581 Busterftw : "te hasrautve leirtad"
    Nem hasraütve, világosan megneveztem az erre utaló, egyértelmű jeleket. Aki kicsit is kiismeri magát a tech szektor működésében, azoknak ez triviális kell legyen.

    #61584 b.: "tehát nem egy freesync volt az csak egy sima eDP, driveres támogatással, kb zero melóvel."
    Érdekes, hogy az előző hozzászólásodban az Nv-től még teljesítmény volt ugyanez. Merthogy az ő megoldásuk is a VBLANK manipuláció a 2008-as eDP szabványból, csak mivel a piacon lévő scalerek nem tudták még, így felprogramoztak erre egy FPGA-t, és egy piacon lévő monitorban kicserélték erre a scalert. Ennyi erővel ez is kb. "zéró munka"...

    #61586 b.: Az időrendnél nem tudjuk sajnos pontosan, az AMD mikor is adta be a javaslatát a VESA-hoz, hogy legyen ez is a része és mikor kezdték fejleszteni a G-syncet abban a formájában. De amit linkeltem az elején cikk [link] , aszerint előbb volt a javaslat, utána hirtelen a G-sync, és némi szemöldök ráncolás a VESA-nál.... De az FPGA-s drága megvalósítás, valamint egy meglévő termékbe integrálása egyértelműen komoly sietségre utal. :K

    #61587 Busterftw : Az első DLSS minősége szvsz értelmezhetetlen volt, valamint ezer éve létezett az AMD-nél pl. GPU-scaling, sőt, bizonyos játékokban beépítve is gyártófüggetlenül, tehát itt csak annyi az innováció, hogy belekeverték az AI-t egy már régóta létező megoldásba, vegyes eredményekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák