Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz kisfurko #61579 üzenetére

    "Még sosem láttak készülő szabványt."
    Én is így látom. :R

    #61581 Busterftw : "te hasrautve leirtad"
    Nem hasraütve, világosan megneveztem az erre utaló, egyértelmű jeleket. Aki kicsit is kiismeri magát a tech szektor működésében, azoknak ez triviális kell legyen.

    #61584 b.: "tehát nem egy freesync volt az csak egy sima eDP, driveres támogatással, kb zero melóvel."
    Érdekes, hogy az előző hozzászólásodban az Nv-től még teljesítmény volt ugyanez. Merthogy az ő megoldásuk is a VBLANK manipuláció a 2008-as eDP szabványból, csak mivel a piacon lévő scalerek nem tudták még, így felprogramoztak erre egy FPGA-t, és egy piacon lévő monitorban kicserélték erre a scalert. Ennyi erővel ez is kb. "zéró munka"...

    #61586 b.: Az időrendnél nem tudjuk sajnos pontosan, az AMD mikor is adta be a javaslatát a VESA-hoz, hogy legyen ez is a része és mikor kezdték fejleszteni a G-syncet abban a formájában. De amit linkeltem az elején cikk [link] , aszerint előbb volt a javaslat, utána hirtelen a G-sync, és némi szemöldök ráncolás a VESA-nál.... De az FPGA-s drága megvalósítás, valamint egy meglévő termékbe integrálása egyértelműen komoly sietségre utal. :K

    #61587 Busterftw : Az első DLSS minősége szvsz értelmezhetetlen volt, valamint ezer éve létezett az AMD-nél pl. GPU-scaling, sőt, bizonyos játékokban beépítve is gyártófüggetlenül, tehát itt csak annyi az innováció, hogy belekeverték az AI-t egy már régóta létező megoldásba, vegyes eredményekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák