Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olymind1

    senior tag

    válasz Obliterátor #54585 üzenetére

    "Hiába volt gyorsabb , olcsóbb és erősebb egy rx470 mint egy 1050ti , mindenki nvidiát vett mert az emberek azt nézik kié a leggyorsabb kártya."

    Én pont úgy voltam, mekkora lehúzás volt az a 1050TI kártya az RX470 hez képest, az 1060 a 3 GB miatt szintén kiesős volt, így maradt egy normálisabb hűtős RX480 alig drágábban mint egy 1050TI, látványos sebesség különbséggel.

    Az RTX és NAVI kártyák óta, egyik oldal sem szimpatikus a feltolt árak miatt. :((( A bányász hülyeségről nem is beszélve :(((

    Előre lépés van, de az árak meg mennek felfele, így aki idáig se akart/tudott sokat vgara költeni az legalább most se tud újat venni :D Ha előre szeretnénk lépni egy 4.5 éves kártyáról, nem is tudom milyen lehetőségek vannak, mert nemhogy lehoznák a teljesítmény az alsóbb kategóriákba, hanem nem is gyártanak oda. Node megvárom ezeket az olcsóbb rdna2 csodákat, hátha tud valamit megint durrantani az amd, már ideje lenne lassn 5 év után. :U

  • killbull

    aktív tag

    válasz Obliterátor #54585 üzenetére

    "A marketing , a streamerek , a sok közösség, platfromok mind nvidia kártyát ajánlanak. Többek között én is azt vettem , mert nem volt konkurencia ezen a teljesítményszinten."

    Nem a teljesítmény szint hanem az hogy az AMD már tudta 2014 be is a GPU ból való encodolást! 2019 be ott tartottunk AMD nél hogy ugyan azt a minőséget tudja amit 2014 ben csak fejlesztettek rajta annyit hogy 60 - 90 dps helyett tud 360 fps t 1080P be, és a minőség ugyan az.

    Ugyan ez NVIDIA nál ott kezdődik GTX 1660 tól felfelé hogy ha érted a lényeget: x 264 Superfastet tud az AMD míg az NVIDIA Medium preset feletti minőséget tud encoderből.

    Ha Twitchre akarsz streamelni GPU encoderből akkor AMD kiesett mert 6000kb a limit feltöltésben, és annyira kockás darabos a minősége hogy nem fog senki nézni emiatt. AMD t csak azokat veszi meg akik nem tudják ezeket az x264 beállításokat hogy mi melyik mire jó és miért fontos hogy elérj egy minőségi szintet.

    Nálam pl 5500XT vel 30 000 kb el kellett tolni YouTubera a streamet amit más kb 9000 kb ből megoldott jobb minőségbe NVIDIA val.

    Egy Medium preset OBS be megeszik egy 2700X et 40% ba all core teljesítménybe és NVIDIA ezt kb 1% teljesítményvesztéssel kitolja GPU ból úgy hogy meg se érzed!

    Ez is egy érv miért ne AMD, és a minden 6000 es szériába is ugyan ez van csak megtoldották hogy tud decodolni AV1 et, amit már az új RTX 3000 is tud egyébként!

Új hozzászólás Aktív témák