Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #38870 üzenetére

    Én abban bízom, hogy...
    A GFről eddig azt feltételeztük, hogy korlátozott a gyártókapacitása és az AMD ki ia használja. És a korlát miatt kénytelen az AMD felhúzni a feszültséget, hogy több gyemgébb kártya is megfeleljen a specifikációnak. Mert a kapacitás korlát miatt nem engedheti meg magának, hogy a gyengébbeket alacsonyabb spécre lője be és gyártson másikat, ami jó, mert nincs rá kapacitás.

    Tételezzük fel, hogy a tsmc kapacitása nem ennyire korlátos. Ebben az esetben az AMD megengedheti magának, hogy több lapkát gyártson (volumen miatt alacsonyabb darabáron akár) és optimálisan állítsa be a konfigokat és a végeredmény jó termék legyen. Tehát ha látják, hogy $700-ért eladható, akkor x mennyiség helyett gyártanak 5x mennyiséget és válogatnak. Ha lassabb, vagy kevesebb hbm-mel tovább vágva még $500-ért is eladható, akkor 10x mennyiséget gyártanak. A lényeg, hogy nincs az, hogy 2x mennyiséget tudunk gyártani, azt a lehető legjobb áron kell eladni, mert nincs több.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • dergander

    addikt

    válasz Z10N #38870 üzenetére

    Hát 1800mhz a referencia kártyára vonatkozik, esetleg benne van hogy a Customok 2000-ig elmennének? - persze ilyet még nem láttunk, pláne hogy 2000mhzen már a wattok is elszállnának(az AMD-t ismervén)

    A kihozatalrol nem tudok nyilatkozni. Csak annyit, hogy 7nm-tol az 1800MHz eleg keves.
    -én személy szerint drasztikusabb ugrásra lettem volna kíváncsi, ha azt nézzük a jelenlegi Vega64 7nm-en ha eltudta volna érni a 2000mhz-t ugyanezen fogyasztáson az simán ott lihegett volna a 2080 közelébe.

Új hozzászólás Aktív témák