Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #45185024

    törölt tag

    válasz Z10N #38857 üzenetére

    Én teljesen egyetértek azokkal amiket írtál, csak ha bemész egy VS szobába nem ilyeneket mondanak.
    Ott is ugyanezeket a gondolatokat mondom csak tonnányi az ellenállás Tehát a mindenki ezt gondolta az nem áll meg.
    A másik vitádról meg annyi hogy sokan a szólásszabadság mögé bújva toxikus papírba csomagolják a véleményüket mondván joguk van hozzá, eksönli nincs.
    Pár dologgal kiegészíteném a mondandómat, az hogy a várhatóan Q3 TSMC EUV-ig várunk és addig kell valami az logikus viszont az lehetett volna egy 2060 vagy 2070 erősségű valami is az hogy 2080 erősségű annak örülni kell . Na ez az amit nem sok emberből érzek...

    Maga a válogatás. Emlékszem múltkor olvastam az NV találgatós topicot és arról ment a komoly 'szakmai' vita hogy nincs GPU válogatás, mosolyogtam egyet magamban (cherry picking , golden samplle... khmmm :D )
    Maga az a folyamat ahogy kiválogatódik a Vega 64 két ok miatt lehet vagy sérült a Vafer bizonyos kis tartományokban vagy és ez fontos akkora a szivárgás a vafer széli GPUban hogy nem tudja tartani a V64 boost órajeleit és akkor megy 56-nak. Na én ezt a fajta "nem tudja tartanii + 3500-ig még kiadható" GPUkat gyűjteném össze és tenném be egy kisebb kártyára hát már ki ne dobják ugyan...

    Videóban egy picit nehezebb angolul követni valamit itt a gyógyír
    Lisaval interjú
    ahol megkérdezik a sugárkövetésről az NV-vel kapcsolatban a lakefildről és a chiplet GPU-ról is jó olvasást

    [ Szerkesztve ]

  • dergander

    addikt

    válasz Z10N #38857 üzenetére

    Szerintem ez egy külön vonal semmi köze a mi60 vagy a mi50-hez.

    Én úgy gondolom ez egy kezdeti modell, amit az AMD tervezett elő, mielőtt belövi a Navi-t.

    Számomra nagyobb kérdés hogy lesz-e kistestvér?

    Tehát ha azt mondod ezek már a mi60-50 selejtesebb chipjei akkor lehet-e még lejebb butítani? -persze kérdése milyen a kihozatali arány 7nm-en. Esetleg előfordulhat hogy tényleg rossz...

  • paprobert

    senior tag

    válasz Z10N #38857 üzenetére

    Illetve azért is jó dolog hozni egy ilyen kártyát ilyen áron (értsd, RTX prémiumáron), mert ez alá a néhány chipletes Navit szépen be lehet majd árazni.

    Náluk is ez történik, egy elég rossz ár-értékű kártya mellett a Navi szuperül fog mutatni.

    A topkártya túlárazottságának nagysága biztosítja a kisebb kártyákra rakható haszonkulcsot.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Új hozzászólás Aktív témák