Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Z10N #37822 üzenetére

    A normálisabb 580 8GB-ok a newegg-en is 250 dollárba kerülnek, Nitro, Xfx GTS, a Red Devil kicsit olcsóbb, 235. Ehhez képest teljesen korrekt, hogy 280 legyen a friss 590.

    Igen, ár/értékben elég jó lehet ezekkel szemben egy akciós Vega56 vagy 1070, ezt nem vitatom, de azért jóval több pénz, inkább 400 dollár és felette, akár nem is kevéssel. Ez azért szignifikáns árkülönbség. Nálam is ezért lett egy használt jobbféle Rx580 a befutó, mert nem ért annyival többet nekem se a 1070, se a Vega56, amennyibe került volna, hiába szeretem a csúcsvasakat, és tervezek majd WQHD-ra lépni a nem olyan távoli jövőben.

    Mondom, a 200 dolláros gagyikat meg kár is említeni, az olcsósított "okos" kiadások ritkán okoznak elégedettséget a vásárlójuknak, nekem legalábbis egészen biztosan nem fog egy hangos, meleg, silány felépítésű építésű kártya örömet okozni, főleg nem 200 dollárért, és ahogy olvasgatom a topikokat, ezzel nem vagyok egyedül. :N Főleg, hogy mindezt produkálja erősen visszafogott limitekkel, tehát még az OC lehetőségeim is erősen korlátoltak, ha pedig az elspórolt hűtés okán magas fordulaton visító venti is elkopik és zörögni kezd, na az a lenne a megkoronázása az egésznek.

    "Ettol fuggetlenul tovabbra is tulfeszeli az adott ponton."
    Csak nagyon nem mindegy, mennyire. Én azt vettem észre, főleg a felső két órajellépcső kap feltűnően sokat gyárilag az Rx580-omon. Az 590-nél is szépen megközelíti a gyári feszes vonal az alulfeszeltet: [link].

    "Szoval tovabbra is szukseges, mint latszik is."
    Normális kártyával ezzel nem lesz dolgod. Nálam a Nitro+ a gyári 1340Mhz-es BIOS állásában (merthogy van rajta gyárilag ilyen alapórajeles BIOS is, nem csak az 1411Mhz-es emelt limites OC) teljesen barátságos, halk és korrekt fogyasztású gyárilag is, szép nyugisan elvan 1,125V-on. Az OC BIOS-ával borul el kissé az agya, mert ahhoz 1,2V-ot adagol magának, 1411Mhz-hez, gondolhatod, hogy ez teljesen felesleges és durva túlfeszelés. Szóval, igazából ennyi a trükk, maradni a referencia órajelen, és normális minőségű kártyát venni, és garantáltan nem leszel szomorú vele. Szóval nem szükséges, csak egy hasznos opcionális lehetőség még kicsit vacakolni vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák