Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #45997568 #37645 üzenetére

    Láttam ezt a videót, de nem igazán tudok vele egyet érteni az Rx590 vonatkozásában.

    Már az is meh, hogy az Rx480-at egy die shrink GCN3-nak írja.... Amikor elég rendesen belenyúltak, dupla gyorstár, utasítás előbetöltés, ezek elég komoly fejlesztések, ez nagyon nem a die shrink kategória. :W

    Itt azt felejtik el nagyon sokan, Linus is, hogy bár a GPU lehet ugyanaz, de közben elég sok dolog fejlődött. Az Rx480 pl. durván TDP limites, 110W-ból kell gazdálkodnia a referencia kártyán. :Y Ez pl. jól hat a perf/watt arányára (a leggyengébb revíziós GPU-val is veri az utódait gyári beállításon [link], nyilván takarékosabbra beállítva az 580/590 ebben is jobb lenne, illetve a TDP-ben mégjobban limitált Rx470 helyezése sem véletlen), de elég durván limitálja a teljesítményt, ebből fixen olyan 1100-1200Mhz, ha kijön. Innentől érthető, hogy a jócskán kitolt limites, frissített GPU már Rx580 néven jött. Ráadásul ott a GPU sem ugyanaz, ugyanis kapott egy köztes memória módot, amivel praktikusan elfelezték a videólejátszós fogyasztásukat. Ott már alapból magasabb órajelek, és 145W-ra feltornászott limit, a komolyabb kártyákon ez felmehet egészen 185W-ig (pl. Nitro+ LE). Emiatt ez a kártya, főleg pici OC-val lényegesen erősebb, hiába ugyanaz a GPU, ezek már 1200Mhz felett mennek 145W-ból, az OC-sabb kártyákkal a bő stabil 1400Mhz sem elérhetetlen, szóval szvsz indokolt volt az új elnevezés, hogy a friss termékeket meg lehessen különböztetni.
    Ha azért jobban belegondolsz, most ezt hogy átrakták 12nm-re, nem véletlenül lett az alap órajel is 1470Mhz, a boost meg 1545Mhz... Valahogy ez nem megy át, én hiába akarnám 1600MHz-re OC-zni az 580-at, nem tudom, 1450-en vége van, ahogy a legtöbbnek, azaz az 590 alapórajele sem elérhető a legtöbb 580-nak, alaposan megtuningolva sem. Én továbbra is tartom, ez egy szuper upgrade, és itthon pl. ugyanannyiba kerül most egy 590 Nitro, mint egy Nitro 580-as, számomra az elnevezés is teljesen oké, ugyanaz a család, csak kicsit erősebb GPU, pont ezt sugallja az 590 elnevezés. Aki most akar ilyen kártyát venni, ez egy szuper frissítés, ugyanannyiért jobbat kapsz, és idővel ide kell majd beálljon az ára, egy prémium 580 szintre.

    Amúgy nekem sem tetszik, hogy egyre több a vásárlóbutítás marketing terén, de nálam nagyon nem az Rx480-Rx580-Rx590, amire mutogatni érdemes. :N

    Szvsz sokkal neccesebb pl. az Rx560D, amit gyártók nyomására behoztak ide is, csak D-nélkül, vagy az Rx580 2048, ami kb egy Rx570. De más gyártóktól is tudnék kellemetlen példákat, pl. kinek mi számít 4GB-nak, de valamiért mégis most mindenki az Rx590-re mutogat, ami pedig szvsz teljesen korrektül és megérdemelten lett az, ami. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Envo_

    aktív tag

    válasz #45997568 #37645 üzenetére

    Soha senki nem mondta, hogy új termék, vagy hogy új technológia. Senkinek nem is nyomják a torkán még csak egyetlen reklám sem volt róla, megjelenés előtt 2 héttel került nyilvánosságra leak miatt, hogy egyáltalán létezik ilyen kártya.

    Nem véletlen lett 5xx, nem véletlen nevezték el ugyanúgy mint a 2 éve kijött szériát (mert konkrétan az). Ebből is látszik hogy maga a gyártó SEM szánja "újnak". Ára is teljesen oké, én máris találtam embert akinek pont jól jön, mert 580-nál nem sokkal drágább, vega 56 meg itthon idétlen árban van.

Új hozzászólás Aktív témák