Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21156 üzenetére

    Nem tudom volt-e már HTPC-d, de szerintem tévúton jársz. Ill. túlkombinálod. Az előbb is ezt próbáltam leírni, de úgy tűnik nem "ment át".
    Én kb. 6-7 éve kezdtem régi Atom+ION kombóval, a feltételrendszer pedig hasonló volt:
    1. Az ennek töredéke volt cpu erőben, de röhögve elvitt mindent FHD-ig, 3D még nem volt akkoriban.
    2. Már akkor is azon agyaltam, hogy jövőálló legyen, ott is "küszöbön" volt, hogy jönnek az új szabványok.

    Aztán elég sok idő eltelt... kb. 4-5 évig kiszolgált. Akkor sem azért váltottam nem volt elég. Csak volt jobb/gyorsabb alig drágábban. Most az utóbbi 2-3 évben hallgatjuk a HEVC áttörést, de sehol nincs, tartalomban sem, szabvány is alig lett belőle. Hw is alig van alá (fix), ami sw/hibrid lenne azt is meg lehetne oldani, de mégse csinálják... 1 éve még kijelzőt is alig kaptál hozzá 30Hz feletti bemenettel.

    Szvsz lesz váltás, de épp nem késtél le semmiről pedig ezekre is mióta várunk. Lassan lehet szemezgetni a fullos megoldásokból, Kaby, Polaris, BR, de még RR is lehet addig mire használnád a rakás tartalomhoz.

    De a 8K-ra, 12 bitre még nem kell készülnöd ha elfogadsz egy tanácsot. ;) Főleg ha nem olyan vagy aki megvesz egy gépet és utána 6-8 évig rá se néz mi történik a hw/sw piacon. :)

    És a nyers erőt is azért hoztam be a képbe mert a fentieket támasztja alá. Támogatás kell... ahhoz meg szabvány, idő, kiforrottság. Nem erő. Nézd meg a Bay Trailt. Komolyan 10-20% cpu és 30% gpu-ból lenyom egy h264 FHD videót. 3D-t meg mondjuk 40+60%-ból. Szóval ide a nagyságrendekkel gyorsabb 750/950/460-ak semmihez nem kellenek.

    Ha másra is használod a gépet az más kérdés, de akkor nem HTPC. Böngészésre, játékra nyilván minden plusz megérezhető, de mozizáshoz ennek nincs köze.
    És egy legutolsó példa: Ha most kéne a legtöbb feature, HDMI 2.0, main10, 3D akkor pl. hiába néznél akár i7-et, APU-t... droidból találnád meg a legsokoldalúbb mozigépet.
    Ha nem 950-970 vonalat nézel... ennél távolabb nem lehetne két megoldás, ebből is látszik, hogy nem az erőn múlik. ;)

Új hozzászólás Aktív témák