Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz Menthirist #10064 üzenetére

    Haha. Én ugyan így vagyok az egész LCD technológiával a multimédiás felhasználás terén. Megjártam CRT után a TN, PVA, IPS kört, aztán lett belőle PDP (plazma TV, PC monitornak is) és többé látni sem akarok LCD-t ilyen területen. Megvan a helyük pár eszközben, mint pl. irodai szövegszerkesztés, vonalas rajzolás (pl CAD), nyomdászat és bizonyos jellegű rajzi/grafikai munkák (pl. színszedés IPS-en)..., szóval olyasmit megjeleníteni, ami többnyire inkább állóképként szemlélendő, mintsem mozgás közben, illetve egyéb külső tényezők miatt sincs szükség magas kontrasztarányra + olyan kis kütyük apró kijelzői, amikre felesleges lenne OLED ; és némely területre átfedéssel lehetne használni, LCD és PDP-t vagy OLED-et is együtt, felváltva az egyes munkafázisok közt, mert utóbbinak is vannak gyengeségei, amiben az előbbi jobb...).

    A TN eleve halottan indul ilyen téren. A PVA feláldoz némi válaszidőt és szögfüggetlenséget a kontraszt oltárán, de úgy sem érhet célt ezen a területen. Az IPS gyors és stabil, de néhány speciális munkaterületen kívül használva borzasztóan alacsony a kontrasztaránya.

    Emellett a mai napig képtelenek kellően homogén kijelzőket gyártani bármilyen LCD panel típus és háttárvilágítás kombinációjából. A professzionális LCD monitorok is csak digitális korrekciókkal érik el, hogy ilyen téren megbízhatóak legyenek, de annak nem csak pénzben, hanem kontrasztarányban is ára van.

    De sajnos a Panasonic csak pár évig játszotta a plazma szeretetszolgálatot, aztán kompletten bezárta a kapu, a Samsung pedig nem lett OLED császár, az LG meg... tőlük nem is vártam, hogy normális OLED végterméket tudnának összerakni saját házon belül, hisz mással se szokott menni nekik (talán majd egyszer valaki épít olyat, amihez ők a bérgyártók és tőlük jön a technológiai alap is, de más fogja a gyeplőt akár már a tervezés és gyártás finomhangolás részénél, de főleg a késztermékben a körítés összeállításában, behangolásában...).

    (#10050) CsonkaImo válasza HSM (#10048) üzenetére

    Engem a Thief-ben egyáltalán nem nyűgözött le a TrueAudio, persze ez gondolom inkább a Squer Enix, mintsem az AMD hibája volt. Némely tekintetben korai EAX időket idézett. Néha kritikusnak nevezhető szituációkban banálisan rosszul kezelt bizonyos hangokat (pl. nem mertem kifordulni a sarkon, pedig három sarokkal arrébb motyogott csak az őr).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák