Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Petykemano #53431 üzenetére

    "Az ár nyilván addig megy le, ameddig a leggyengébb szereplő profitja el nem tűnik, a többieknek nem érdeke az alá menni."

    Szerintem ez az egész már lezajlott 2010 előtt a 2000-es évek elején.
    Akkoriban azért volt egy pár VGA gyártó, Matrox stb.
    Végül odajutottunk hogy az AMD és Nvidia maradt meg kizárolag a piacon.
    Aztán oda is eljutottunk hogy az AMD pár éve nem igazán tudott konkurenciát nyújtani az Nvidia kártyákkal és jött is a jól bevált ár emelés ahogy te irtad.

    A Fő kérdés itt az hogy a jelenlegi kártya árak mellet mennyi az esély arra hogy a két gyártó között valóban beinduljon egy valódi árverseny. Mert a 3000 széria megjelenése előtt olyan pletykák voltak a netten a RTX 3070 700 dollár, a 3080 900-1000 dollár lehet. És mikor 500-700 dolcsi lett a kártyák beharangozott árak, mindenki tapsolt örömében mennyire jó ár és milyen olcsó.

    Az árverseny 2010 előtt azért elég intentiv volt, 200 dollárért elég erős kártyákat dobtak piacra a gyártók. Nvidia egyik ilyenje a 8800GT, az AMD HD4850 is 200 dolcsi volt és az akkoriban sláger termék volt. Én úgy vettem észre az áremelés főként annak is tudható be hogy a bányászláz és a videókártyák tömeges felvásárlása arra ébresztette rá a Zöld oldalt hogy a fogyasztók sokkal többet is képesek egy videókártyáért kiadni mint amenyiért adták őket.

    Az RTX 2000 széria árazásán elsőnek mindenki felháborodott milyen drága, most meg lassan odajuttunk hogy szó szerint örülnek az emberek nem emelkedkedett tovább az RTX 3000 széria árazása.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák