Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joysefke #19906 üzenetére

    Nekem eddig úgy tűnik, hogy az AMD most eléggé furcsán áll hozzá a dolgokhoz. Ez különösen a szoftveres oldalról látszik. Szerintem itt az van, hogy úgy látják elég sok top stúdiót meggyőztek arról, hogy csak ők fogják kiszolgálni az igényeiket, és ne várjanak segítséget mástól, mert az MS és a Khronos nagyon lassan mozog... Túlburjánzott a bürokrácia a szabványalkotásban. Ennek az első eredményei a konzolról átemelt funkciók a GPUOpenben, amelyeket valljuk be marhára nem az AMD-nek kellene biztosítani a piacnak. Nem is hozták át ezeket 2013-ban, 2014-ben, de még 2015-ben sem, vagyis várták, hogy lépjen az MS és a Khronos. Csak hát a bürokrácia. :((( És nem ezek az utolsók, mert jön az ordered count operations, ami szintén egy konzolfunkció. Itt minden bizonnyal egy háttéralku van a partnerstúdiók között. Az AMD elérhetővé teszi azt konzolos tudását PC-n, amit az iparág nagyon szeretne, a partnerstúdiók pedig vállalják, hogy kihasználják. Ezért kellett erre ilyen sok évet várni, mert gondolom van erre egy szerződés, hogy aki kéri a funkciót, az használja is.

    Hosszabb távon szerintem arra lenne szükség, hogy az ARB-n és a GAB-n belül jelentősen csökkenjen a bürokrácia. A hardvergyártóknak én nem igazán adnék beleszólást a szabványalkotásba. A fejlesztők adják le, hogy mit akarnak, a board gyúrja össze azt, és időben adják le a hardvergyártóknak az igényt. Ez lenne az ideális modell. Ma viszont az van, hogy a fejlesztők nem szólhatnak bele, a boardban pedig 100%-os arányban kell elfogadni mindent, vagyis ha az egyik hardvergyártó nemet mond valamire, akkor az nem kaphat helyet az API-ban. Ez színtiszta bullshit, és a problémák nagy része ebből ered. Attól pedig nem lesz jobb, hogy az AMD lehozza ezeket kiterjesztésekben, és a partnerek használatba veszik. Maximum azt akadályozza meg ez, hogy a hardvergyártók nemmel szavazzanak, amikor például az AMD shader kiterjesztéseinek szabványosítása kerül sorra. Szóval rohadtul csökkenteni kellene azt a bürokráciát, ami beette magát az iparágba.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák