Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    5800X3D tulajokhoz kérdés. A gigászi méretű cache miatt a RAM órajel mennyire számít játékoknál konkrétan ennél a procinál? A többi Zen 3 alapú CPU eléggé sokat tud profitálni mondjuk ilyen 3600 CL14-ig bezárólag, nekem viszont 2x8GB DDR4-3000 CL15 van jelenleg (Micron E-Die, szóval ügyeskedhetnék vele felfelé, ha a helyzet úgy kívánja) egy Ryzen 5 3600 és a lassan nyugdíjas 2070 Super FE mellett, ami meglepő módon még mindig hasít 1440p-ben, de gondolok a következő VGA-ra, ahova a 3600 már elég csúnyán keresztmetszet lesz még ilyen magas felbontásban is. Egy EK AIO 240 hűtené, gondolom, bőven elég rá, a 3600 meg se kottyan neki.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Devid_81 #24082 üzenetére

    Ma beárazták 420 fontra gyakorlatilag mindenhol, remeg a kezem, a BIOS-t már beflasheltem :O :B :D Kár, hogy nem akkor csaptam le rá, amikor 380-390 körül vesztegették pár napig itt-ott.

    Ryzen 5 3600-ról nézelődöm felfelé, de akárhogy is közelítem meg a 7600X/7700X, illetve 13600KF/13700KF párost, az alaplap csere (mármint annak költsége, hiszen használtan egy X570 AORUS Elite nem sokat ér, cserébe minden újgeneráció lap rohadt drága) önmagában eldönti a kérdést. Intelnél megtarthatnám a (lassú) DDR4 RAM-jaimat, amikből újat terveztem venni egyébként is (fene gondolta volna, hogy a Lightroom ennyire tudja zabálni a RAM-ot, hamm 12GB eltűnt pár layer maskkal meg miegymással), de azzal meg kevésbé domborítanak, mint DDR5-tel.

    AM5-nél meg csak DDR5 van. Az RTX 2070 Superrel még elvan az R5 3600, de egy RTX 3080 teljesítményszintet megütő VGA-t tervezek az utódjának (férjen bele 280-300W-ba), oda meg már 1440p-ben is kevés (értsd: erősen visszafogná a kártyát).

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Hónapokig kitartottam, de végül csak beadtam a derekam én is :B Overclockers UK-nál volt egy ún. B-grade (értsd: visszaküldött) Ryzen 7 5800X3D (retail néven árulták, gondolom, nem jár hozzá hűtő, amit amúgy sem használnék) és a fórumon is regisztrált vásárlók adhatnak árajánlatot (értsd: megpróbálhatnak alkudni) bármilyen clearance/B-grade termékre, amit a weboldalon találnak, úgyhogy ezt tettem én is :))

    Pár napig a dobozos új verziót historikusan a legalacsonyabb áron (330 font) adták, de elég hamar visszavitték 350-re, ami az átlag manapság itt UK-ben. Ugyanakkor elfogadták a 300 fontos ajánlatomat a visszaküldött (vagy legalábbis kibontott) példányra, úgyhogy holnap vagy holnapután elvileg kézhez is kell kapjam, egyedül a DPD-n múlik, mikor ér ide Londonba.

    ***

    Nagyon kíváncsi leszek, mert ma megérkezett az új RAM kit is, amit meg a BOX akciózott le, ezer éve kacsintgattam vele, mert nagy HyperX Predator rajongó vagyok, ez meg kvázi annak az utódja (miután a HyperX márkát eladták a HP-nak) és ez a változat (...1K2/32) dual rank :K

    Minimum fps-ben láttam minimális javulást a Crucial Ballistix DDR4-3000 CL15-öt kithez képest, de eddig sem a RAM-ok fogták vissza a gépet. A Ryzen 5 3600-hoz képest játékok alatt minimális javulást várok, mert az RTX 2070 Super FE még marad egy ideig, amíg nem állnak be az új VGA árak valami emberi szintre, ugyanis az NZXT H510-embe az elöl lévő vízhűtés miatt kvázi semmi nem fér be ezek közül a böszme dögök közül (plusz 1000-1200 fontba kerülnek, ami nonszensz). Ha lenne kétventis változat az RTX 4070 Ti-ből januárban és ugyanannyiba kerülne, mint amennyiért most a 12 gigás 3080-ak mennek, a várhatóan sokkal alacsonyabb fogyasztás miatt simán elbírná a 650W-os Seasonic Focus Goldom, mert az 5800X3D 110W-ot eszik maxra járatva, ezen kívül pedig egy SSD van a gépben :)

    Ahogy errefelé mondják, this will be the end of the line for AM4, vettem anno jó áron egy X570 AORUS Elite-et, frissítettem a BIOS-át, az új DDR4-3600 CL16 RAM kit 100 fonttal volt olcsóbb, mint egy átlagos DDR5-6000 CL36 (értsd: fele annyiba került), a B650-es alaplapok ára egy vicc (230-250 fontba kerül az, amit már meg is vennék), az X570-re vagy 100 fontot kellett volna ráfizetnem, és a többi, egyszerűen nem jött ki a matek és cserébe még egy alkatrésszel többet kellene megpróbálnom eladni...

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz palfitom #25932 üzenetére

    Jelentem, bent az új fenevad :C Játékokban nyilván nem nagyon van változás, ahogy sejtettem, hiszen a proci csak malmozik a VGA mellett, de pontosan erre is számítottam, a következő VGA-ra készülök elő igazából.

    Gyors Cinebench R23 loop alatt single core 4.5 GHz, all core 4.2 GHz, ez specifikációnak megfelel, ahogy néztem. Nem tudom, mennyire számít jó értéknek, egy gyári NZXT H510-ben a legmelegebb mag all core load alatt 77 fokos volt, mindezt egy EK AIO Basic 240 alatt (pumpa és ventik konstans 50%-on) :)

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz gaben88 #25986 üzenetére

    Mármint Cinebench-ben? Nem igazán érdekelt, úgyhogy simán becsuktam, csak arra voltam kíváncsi, hogy a proci jól működik-e és a hűtés megfelelő :) Nem próbáltam alulfeszelni, mert a fogyasztás minimális csökkenésén kívül nem látom túl sok értelmét.

Új hozzászólás Aktív témák