Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Hónapokig kitartottam, de végül csak beadtam a derekam én is :B Overclockers UK-nál volt egy ún. B-grade (értsd: visszaküldött) Ryzen 7 5800X3D (retail néven árulták, gondolom, nem jár hozzá hűtő, amit amúgy sem használnék) és a fórumon is regisztrált vásárlók adhatnak árajánlatot (értsd: megpróbálhatnak alkudni) bármilyen clearance/B-grade termékre, amit a weboldalon találnak, úgyhogy ezt tettem én is :))

    Pár napig a dobozos új verziót historikusan a legalacsonyabb áron (330 font) adták, de elég hamar visszavitték 350-re, ami az átlag manapság itt UK-ben. Ugyanakkor elfogadták a 300 fontos ajánlatomat a visszaküldött (vagy legalábbis kibontott) példányra, úgyhogy holnap vagy holnapután elvileg kézhez is kell kapjam, egyedül a DPD-n múlik, mikor ér ide Londonba.

    ***

    Nagyon kíváncsi leszek, mert ma megérkezett az új RAM kit is, amit meg a BOX akciózott le, ezer éve kacsintgattam vele, mert nagy HyperX Predator rajongó vagyok, ez meg kvázi annak az utódja (miután a HyperX márkát eladták a HP-nak) és ez a változat (...1K2/32) dual rank :K

    Minimum fps-ben láttam minimális javulást a Crucial Ballistix DDR4-3000 CL15-öt kithez képest, de eddig sem a RAM-ok fogták vissza a gépet. A Ryzen 5 3600-hoz képest játékok alatt minimális javulást várok, mert az RTX 2070 Super FE még marad egy ideig, amíg nem állnak be az új VGA árak valami emberi szintre, ugyanis az NZXT H510-embe az elöl lévő vízhűtés miatt kvázi semmi nem fér be ezek közül a böszme dögök közül (plusz 1000-1200 fontba kerülnek, ami nonszensz). Ha lenne kétventis változat az RTX 4070 Ti-ből januárban és ugyanannyiba kerülne, mint amennyiért most a 12 gigás 3080-ak mennek, a várhatóan sokkal alacsonyabb fogyasztás miatt simán elbírná a 650W-os Seasonic Focus Goldom, mert az 5800X3D 110W-ot eszik maxra járatva, ezen kívül pedig egy SSD van a gépben :)

    Ahogy errefelé mondják, this will be the end of the line for AM4, vettem anno jó áron egy X570 AORUS Elite-et, frissítettem a BIOS-át, az új DDR4-3600 CL16 RAM kit 100 fonttal volt olcsóbb, mint egy átlagos DDR5-6000 CL36 (értsd: fele annyiba került), a B650-es alaplapok ára egy vicc (230-250 fontba kerül az, amit már meg is vennék), az X570-re vagy 100 fontot kellett volna ráfizetnem, és a többi, egyszerűen nem jött ki a matek és cserébe még egy alkatrésszel többet kellene megpróbálnom eladni...

Új hozzászólás Aktív témák