Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rowon

    veterán

    válasz Cs.Petya #33887 üzenetére

    "a legnagyobb toronyhutot megvetted tőlük és észrevetted hogy hulladék, rajottel hogy mégse olyan jó a cég"

    Pont arra a toronyhűtőre (ID-Cooling SE-226-XT) érkeztek pozitív visszajelzések a CPU léghűtés topikba. Szerintem nem a hűtővel volt gond, hanem más probléma lehetett. A gépösszerakósban is rendszeresen ajánlva vannak az ID-Cooling hűtők, ott se láttam még, hogy panaszkodott bárki érte. De a "fanboykodás" részével egyetértek, teljesen értelmetlen egyetlen márkát ajnározni. Pont ez a jó, hogy minél nagyobb a választék a hűtőpiacon, mindenki tud találni a saját igényeinek megfelelő terméket.

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

  • vezeralmos2

    senior tag

    válasz Cs.Petya #33927 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de Te márka mániás vagy, ami olcsó és kevésbé ismert, az neked reflexből keserű.

    Engem viszont nem az érdekel, hogy mi van ráírva, hanem hogy mit tartok a kezemben, fémdarabokról beszélünk.
    A 226XT olyan hatalmas, hogy nem feltétlen veszed észre rajta hogy miből van, de utána be is bizonyosodott, a sokkal kisebb méretű Thermalright Assasin King 90 hasonló hőmérsékleteken tartotta a 9900k processzort, mint a batárnagy 226-XT. És jobban is nézett ki, mert nem takarja le a fél alaplapot a hűtés.

    Ez ilyen, lehet hogy én pont egy hamisítványt fogtam ki, de nem hiszem, PC márkaboltban vettem pont amikor megjelent, és én még majdnem 20 ezer forintot fizettem azért a hűtőért.

    én nem tenném rá egy régebbi i5 felett semmire
    A másik említett 913-B jelenleg egy deliddelt i7-4770 processzoron van, Noctua NF-B9 ventilátorral. Prime 95 teszt alatt majdnem 100 wattot kajál, nem ment 60 fok fölé a processzor, jóval többbet elbírna a hűtő.

    Amit pedig az 5800X3D-n használok, egy 4 hőcsöves SE-914-XT. Tartottam tőle, hogy nem fogja tudni lehűteni, mielőtt felkerült rá, de őszintén megmondom engem rohadtul meglepett hogy ennyi pénzért ilyet adnak. 9500 forint volt, és a gyári ventilátora is PWM, gumi sarkokkal ellátva, dobozban kapod hozzá a másik ventihez a kapcsokat. Ha felpörög lehet hallani, de ennyi pénzért ajándék lónak nem nézzük a fogát.

    Mindazonáltal ezeket az olcsóbb, kisebb hűtőket nem ajánlom másoknak, mivel sima vörösrézből készült hőcsöveket tartalmaznak (egyébként ezért hűt jól), és könnyű benyomni a heat-pipeokat, ha nem figyel rá oda az ember. Egy úr gépébe szereltem SE-903-at, azon ezt sikerült tapasztani.
    És a 90mm-es ventilátor hangeffektussal is jár terhelés alatt, amit nem mindenki szeret.

    A Sandy Bridge legendája

Új hozzászólás Aktív témák