Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Géjza

    őstag

    válasz MaddeNNNN #35118 üzenetére

    Már majdnem úgy volt, hogy platformot váltok (x3d-m van) és megyek 7800x3D-re. Aztán amire használom a gépet (ACC UWQHD-ban), pont erre jött ki nemrég egy proci összehasonlító teszt. Amiben kivételesen nem 4090-cel teszteltek (1080p, 1440p, 4k, plusz ezek 3 monitoros verziói), hanem egy ma már csak közepesnek számító 3080Ti-vel (3080-am van, úgyhogy elég releváns teszt volt számomra).

    Alacsonyabb felbontásokban - ahogy az várható volt - 7800x3D domborított. Viszont 4k-ban úgy bezuhant, hogy csak a 3. lett. 5800x3D nyert, a 2. egy intel lett. Szóval valami nem kerek 7800x3D-vel, valamiért beesik durván az fps vele 4-kban. A tesztet többször is megismételték, os-t is újrahúzták, mert nem akarták elhinni az eredményeket. Ugyanaz lett a vége. Kommentelők közül is írták páran, hogy az upgrade után konkrétan rosszabb lett a teljesítmény ACC-ben 4k-val.

    De ismétlem, ez csak 1 játék, egy elég speciális. És rtx 4090-cel az élen van 4k-ban is, de egy halandó számára könnyebben elérhető kártyán valamiért nem hozza azt, amit kellene. Így lemondtam a cseréről, egy jó darabig még marad AM4 5800x3D-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • CJ4567

    veterán

    válasz MaddeNNNN #35118 üzenetére

    Én 3600-ról váltottam, először 3070 + 1080p144-en. AM5-re váltani jóval drágább lett volna, mert volt egy 2x8GB B-die-om, egy 3600-am, meg egy B450M Mortar Max-om, ennek az árából talán egy AM5-ös alaplap kijött volna :DDD Először a padlót fogta az állam, tudtam, hogy mekkora a különbség, de így is kicsit megütött, hogy azta, ez hasít.

    Most 3080 + 1440p165-öt hajt, az alaplapra lett szűk ismerősi körben hirtelen vevő, azért lett egy B550(szerintem az olcsóbb B450M Mortar Max jobb volt, de az más kérdés), és őszintén szólva, nem bántam meg, hogy az AM4-et maxoltam ki. Aztán hogy meddig lesz elég, az majd kiderül, remélhetőleg 2025-ig nem nyomják fel az egekbe a CPU követelményeket.

    No Sana No Life

Új hozzászólás Aktív témák