Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz hokuszpk #32084 üzenetére

    Jól van ez így (stock XMP ON, 4*8 GB SR Patriot Viper Steel, rengeteg betöltött cuccal és a böngésző is nyitva volt 40+ ablakkal mérés közben - ez így jobban tükrözi a valóságot):
    ;]
    Alder/Raptor sem lesz 60 ns alatt nagyon, ha csak nem spéci 4000+-os DDR4 vagy 7000+-os DDR5-ös rendszered van, finomhangolgatva. :D

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hokuszpk #32084 üzenetére

    Nem, de sok apróság van, pl: [link]
    #1: "Ryzen 3700X, X370 taichi. I got random stutters (audio mostly) even after the bios that addresses it."
    #2: "The bios that was supposed to fix usb connectivity still is broken for me on all the new bios.... how this is acceptable is beyond me"

    #1: Sokaknak ki kell kapcsolni az fTPM-et (laptopon ez azt jelenti, hogy csak "trükközve" telepíthető/frissíthető a Windows 11, és nem használható a BitLocker Win10-en se (a legtöbb asztali gépbe mondjuk lehet tenni dTPM-et, ami megfizethető, de nem is két forint, és pl. a BitLocker-nek szerintem pont laptopon van értelme, azt inkűbb lopják/veszítik el az emberek, mint az asztali gépet...).
    #2: Sokszor meg kell válogatni, hogy mit melyik USB portba dugsz (a CPU kupak alatti SoC USB vezérlője magasabb késéssel [5-6 ms, amit 1 ms "gamer" egérrel nem akarsz] és több kompatibilitási problémával is küzd), ami laptopok esetén megint necces (ott nincs is PCH, csak a CPU SoC), de ugye Xy70 alaplapokon (a drágákon) a PCH is egy SoC chiplet (lényegében ugyan az a chip, mint ami a CPU kupak alatt is van a chipletes CPU-knál).

    Én mondjuk személy szerint nem tapasztaltam az fTMP gondot (pedig viszonylag sokat játszok az asztali gépen 120Hz kijelzőn, és érzékeny vagyok a stutter-re), illetve az asztali gépem B550-es és bőven elégek a B550 PCH USB portjai.
    De a laptomon már volt olyan, hogy bizonyos telefonokat, vagy USB-SATA külső tárolókat nem akart felismerni (legalább is Windows alatt, Linux-on több a "starnge devices blacklist", hogy működjön minden b1zb@sz, ami problémás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák