Új hozzászólás Aktív témák

  • TomCollins

    lelkes újonc

    válasz Sirandrish #31024 üzenetére

    Hello!

    Próbálok rájönni a problémánkra+ utánaolvasni több helyen is!
    Biztos, hogy beállítás lesz, mivel:
    - a D15 CPU hűtés jó (minkettőnknél, tegyük fel - én régen PCket gyártottam rengeteget(!), szóval pasztázni-hűtőt feltenni szerintem tudok)
    - ház szellőzés jó (nálad: 2x20be, nemtommi' kifelé ; nálam: 4x14be, 2x14 kifelé)
    - eltérő alaplap (x470 , b550)

    Ami még kérdéses (CB R23 alatt néztem, játékig még nem jutottam):
    - mennyi a PPT-d (CB R23) teszt alatt, mik a limitjeid? Nálam PPT=142W (*84%=~120W => itt áll meg). TDC=95A EDC=140A. Ehhez olvasatom szerint a ~80+°C OK. Lehet ezket azértékeket kellene módosítani lefelé a CO=-30 mellett...? (A gáz pl. a 90W-nál a 90°C!)
    - meddig boostolsz? Nekem 4350Mhz-nél nem megy feljebb, akármit csinálok.
    - HWInfo alatt power reporting deviation (magyarul: ~energiafelhasználási jelentés pontosság): mik az értékeid? Nálam nemtom' most pontosan, de 100%-tól nagyon eltér +/- irányba: azaz az alaplap nem megfelelő energiafelhasználást regisztrál- mintha alul/túlfogyasztás lenne!
    - BIOSodhoz tartozó AGESA verzió=? Enyém AGESA ComboAm4v2PI 1.2.0.A update. Volt akinek a 1.2.0.6-ra visszaállás oldotta meg (azaz BIOS downgrade).

    (Azt értem, hogy CB alatt ez ilyen. Engem az zavar marhára, hogy akár BIOSban, akár PBO2Tunerben piszkálok CO-t nem megy lejjebb a hőfok, ill. RyzenMasterben mindig CO=OFF látszik! De állítólag -ha jól írom, most épp nem tudok ránézni- CPU Vid=1,219Vmax szerint működik, mert ha CO nem működne, akkor ez az érték1,25...1,3+V lenne!)

Új hozzászólás Aktív témák