Új hozzászólás Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    Na bekerült az 5700X pár napja, és igazatok volt, PBO irányba volt érdemes elindulni.

    All core OC-val kezdtem 1,17v 4.5Ghz, de egyrészt nem vette vissza az órajelet idle, ami fura, mert Zen2-nél még visszavette, de itt 4.5GHz-n járatta ha kell, ha nem. Másrészt a Prime95-öt eldobta sajnos. Itt sajnos tudtam, hogy nem nyertük meg a szilicium lottót. (de az is lehet, hogy túlmelegedett? hamar felszökött 80-ra, de 90-et nem láttam. lehet így is emiatt indult újra?)
    De PBO-val nézve már más élményem volt.

    PBO-val viszont 100W-80A-100A, -25CO-val minden magon is simán megy és stabil is, de ezt érdekes meghatározni, mert Prime alatt 4.1-re is visszaveszi magát valami 1.08V mellett, szóval nem csoda, hogy stabil. (bár gondolom a fogyasztási keretet emelve lehetne vizsgálódni)

    CB23 több kör is lefut, az is stabil. Így olyan 4.4-4.5GHz-t tart all core és 15200 multi score-t dob. Ilyenkor 1,17v körül kapnak a magok. (ugye ez hasonló scenario mint a fentebbi all core OC, és logikus, hogy a CB23-at nem dobja el és az erős terhelés Small FFT-t eldobta, de mégis én erre így nem tudom azt mondani, hogy 100% stabil, mert ott van a tudat, hogy hasonló órajel/fesz kombót prime alatt eldobta....

    Úgyhogy a biztonság kedvéért visszavettem a CO-ból, -15-re, így már tuti stabil minden, és 15100 pont körül hoz így is, így fogjuk használni.

    Single core 4.65Ghz-re boostol (ezt lehetne növelni PBO offsettel ha akarnám, de a fesz miatt így is kérdéses, lásd mindjárt). CB23 stabil. Prime egyszálas is stabil. Prime alatt 1,3V-t ad így neki, ez nem sok? Zen2 alatt all core 1,3V már a határ volt.
    Azt tudom, hogy pillanatnyira 1,45V sem káros és sokaknak PBO alatt meg is kapja a proci, de itt amíg futtattam a prime-ot addig végig kapta az 1,3V-t. Vagy hogy csak egy magra terhel, így nem lehet ebből degradáció? (Az persze megint más kérdés, hogy sose fog IRL prime szerű terhelést kapni, de jobb szeretek biztosra menni)

    Egyébként így ezzel a 100W-80A-100A -15CO-s beállítással semmilyen körülmények közt nem megy 80 fölé A Freezer A35 ARGB-vel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák