Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    addikt

    válasz bobalazs #25376 üzenetére

    Nos igen, viszont most csak egy egyszerű árukeresős árat összevetve, 34e Ft van egy 5700X és egy 5600G között, de még az 5600X-hez viszonyítva is 18e Ft-al olcsóbb az 5600G. Van ahol ennyi is számít, már, hogy a viharba ne. Én is e miatt vettem most egy sima 5600-ast, szintén egy RTX 3070 mellé, színén egy PCI-E 4.0-t nélkülöző, PCI-E 3.0-s B450-es alaplapba, holott a kártya PCI-E 4.0 specifikációjú. Ha már Cinebench, nekem a lenti eredmények születtek tegnap, full alap beállításokon, igaz Cinebench 23-ban és nem 20-ban:

    A PCI-E verzió szerintem nem sokat számít, mert SUPERPOSITION benchamrkban kicsivel jobb eredményt is kaptam mint a haver a a 100+e Ft-ot kóstáló, PCI-E 5-öt támogató, AsRock Z690 Steel Legend lapjával. Neki egy i5 12600K-val és 32GB RAM-al van megfűszerezve a dolog, és igaz, szintetikus tesztekben jobban teljesít, főleg ahol proci eredmény is van külön, de pl. a Shadow of the Tomb Raider benchmark-ban, szinte pontosan ugyanazt az eredményt kaptuk, míg korábban a 2600X-el, majdcsak a felét hozta nekem. Íme:

    A haver eredménye:

    És újból a enyém, az Ryzen 5600-al:

    A jobb alsó táblázatban el lehet még szöszölni az eredményekkel, de csak ha szigorúan a nagy zöld betűs eredményeket nézzük, akkor úgy gondolom, hogy az 5600 képes kihajtani a 3070-es videokártyát, így elvileg az 5600G-nek is ki kellene tudni, igaz ott fele akkorra az L3 Cache.

Új hozzászólás Aktív témák