Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Dragon3000 #37956 üzenetére

    A Turbo boost 4.2 ghz /CCD A Boostot én löttem be, úgy voltam a +100-200 mhz nem éri meg a nagyobb feszültséget. A Terv az volt hogy 4,200 mhz mellet alul feszelem, aztán meg mehet majd a végtelenbe.

    Manual Voltage mellet elsőnek 1.3-al kezdtem, aztán láttam jelentösen kevesebből is elmegy.
    Végül 1.2 volt alá jutottam aminek nagyon örültem, főleg ilyen órajel mellet.

    Az Offset Voltage-mellet sajnos nem jutottam -0.2 volt már nem ment mert kifagyott a gép.
    Így hogy manuálisan adtam meg a feszültséget sokkal hidegebb a gép mint Offset voltage mellet. Ott az utolsó stabil beállítás a -1,5 volt, de úgy is a végeredmény 1.2 volt felett volt, terhelés alatt.
    Bár nekem a 4200 mhz All Core bőven elég mindenre! :)

    #37957Alpi.
    Igen, már leszűrtem hogy ha Fixálom a feszültséget akkor nem fogja lejebb váltani.
    Az órajel nincs fixálva, csak be lehetett írni biosba a CCD/maximum boost clockot.

    Bár lekopogom, így is meglepetés a Zen 2. A Ryzen 5 1600-ból nehéz volt több órajelet kisajtolni, és az már jelentösen melegedett 3800 all core mellet is.
    140 wattot is kért 3800 mhz 1.325 volt mellet, így mondhatjuk tudott éhes lenni. :C

    Azért meglepett magasabb órajel ilyen kis feszültség mellet is kijött belöle.

    Kicsit jobban melegszik mint amennyit ír a program, nyilván biztos kevés a érintkezési felület a chip és a kupak között. De ennyi baj legyen, így is bőven a biztonságos részen van.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák