Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Alpi. #35637 üzenetére

    ebbe én is belefutottam anno - sztem elég sokan -
    de végletekig leegyszerűsítve ugyanaz az ac setup mint a tizenéves x2-k/c2d-k idejében
    feszültség, órajel és kész
    csak tudni kell mire használja az ember a gépet
    ha durva avx-es dolgokra akkor az ac setup ne legyen magas feszültség/órajel kombó, ha csak játékra akkor már lehetnek magasabb értékek is
    utána már lehet finomítani limitekkel is
    a default állapotból érdemes kiindulni, ott szépen látszik egyes terheléseknél milyen feszültség/órajel kombót kap a cpu, és hát már egy cb20-nál sem 1,5v@csillagászati órajelek futnak egyik cpu-nál sem, nyilván nem véletlenül
    egy szálas cb-nél már nyilván sokkal magasabb a feszültség és órajel is, nem is néztem
    100w ppt-nél is éppen lehet 1,5v pillanatnyilag 1-2 magon ha kiboostol, az még simán belefér 100w-ba
    ezt inkább az edc-vel lehet megfogni jobban, de nagyon meg kell találni mi az az érték ahol még sok magon nem lesz kevés, 1-2 magnál viszont nem engedi durván felboostolni - persze ha valakit zavar az a pillanatnyi 1-2 magos 1,5v -
    ezzel az elején én sem tudtam mit kezdeni, már bios lesokkolt amikor látam milyen feszültségek vannak ( :
    degradálni nem ezzel szoktak, hanem magas ac setuppal és durva terhelésekkel
    de ez volt már zen1-nél is, 2xxx-eknél is, és egyértelmű user error, nem az amd sara - ahogy k intelek is degradálódnak/megdöglenek ha a user nem bír magával -
    hő limittel is szépen lehet játszani, végére jöttem rá, a b450m s2h a beállított érték -10 foknál már limitel
    ami nagyon jó, mert így akedves user sokkal kisebb eséllyel süt meg bármit
    ráadásula szenzoroknak an egy tartománya, nem 100% a kijelzett érték, vannak hotspotok is, nagyon jó ha egy lap pl 90 fokos limitnél már 80-on beleszól a játékba
    engem a pbo valamiért nem fogott meg, az ofset sem
    de majd következő gépnél a "manual pbo-t" újra előszedem ( :
    az biztos, vége előtt 10%-kal nagyon nagy teljesítmény van, de amellett nagyon könnyen hűthetőek is ezek a cpu-k - akár teljesen némán, nem ninja/drp4/d14 kategóriás hűtőkkel -
    3900x esetén a 12 mag miatt talán a gyári 3,8-4g lehet a teteje amikor már bőven teljesít, de hűteni még nagyon könnyű - nem zabál -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák