Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Land #35417 üzenetére

    a 3600-hoz a 20e ft-os b450m s2h is elég kimaxolni ( :
    a 3800x-et biztonságosan "csak" 4ghz-ig vittem benne komolyabb dolgokra
    játékra nyilván nem hatódna meg a vrm/hűtése 4,4 ac-től sem - ha nem avx-es -
    3600-nál a cpu-d mondja meg a stopot, nem az alaplap
    magában a frekvencia pedig nem sokat jelent
    10-12% ipc előnye van a 3xxx-nek 2xxx-ekkel szemben
    gyakorlatban ez azt jelenti, ha te 4ghz-en járatod a 3600-ot, ugyanahhoz a teljesítményhez a 2600-ot 4,4ghz-en kell járatni
    tehát az én 4ghz-en járatott 3800x-em még mindig legalább 10%-kal erősebb a te 2700-esednél, ha rádobnám még azt a +400mhz-et, akkor már 20%-kal erősebb - plusz sokkal jobb/hatékonyabb smt, jobban gamingre optimalizálva az architektúra -
    és ez 7nm, sokkal jobb fogyasztása van terhelve mint a 12nm-es 2xxx-eknek, tehát még kevésbé fontos oda a vrm mint itt
    gyakorlatilag egy combosabb b550 50e körül maximum egy 16c/32t ac széthajtáshoz kevés, 8 magost kiröhögik, 12c/24t-nél is a cpu fog elfogyni esélyesen
    esetleg egy átlagnál sokkal jobb 5900x-et már nem lehet 100%-ig kimaxolni olyanban, csak 95-ig ( :
    szóval a lapod jó, röviden

    hokuszpk
    köszönöm a bókot, de nem tudom a tutit :d
    csak kipróbáltam sok mindent
    és most egy időre elköszönök, hányok a mostani pc-s helyzettől, de itt a szívemet sem akarom fájdítani úgy hogy nem lesz gépem - pedig taNátam' faca' full fekete 4 dimm-es lapot is :d
    by belétek, sokat tanultam :R
    lehet aprón közeljövőben lesz 1-2 jó deal, azt nem tudom, de lehet ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák