Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ggbuffon1897 #1934 üzenetére

    Mar masnak is leirtam, de legyen itt neked is: szoftverfejlesztesre, kulonbozo cellal letrehozott virtualis laborok futtatasara barmikor jobb a 8c/16t Ryzen, mint egy 7700(K). Nem kell lelonom az egyik virtualis gepet, hogy a masikat tudjam hasznalni, hanem parhuzamosan futhatnak, ergo jelentos idot takarithatok meg, amit eppen az aktualis munkara tudok forditani.

    https://www.coreinfinity.tech

  • HSM

    félisten

    válasz ggbuffon1897 #1934 üzenetére

    "miért mit kap érte? pontosabban mit nem?"
    A hasonlatommal írnám le... A többség még csak szőnyegen aludt, és csak képen látott ágyat, vagy még ott sem. Értsd, fogalma sincs, milyen lenne egy jóval erősebb processzoron játszani.
    Pont olyan, minthogy a többségnek a 60hz is elég, persze, mert sehol nem látak még egy durvább 144Hz-es monitort, meg alá elég erős gépet meghajtani, hogy azon ilyen. :U

    Természetesen vannak játékok, amik kevés magot/szálat (4 vagy kevesebb) használnak, oda a lehető leggyorsabb húzott i5 a tuti megoldás, de amelyik játék ennél többet is megeszik, oda bizony sokszor jól jön az erősebb vas. Lásd pl.: [link]
    Illetve nekem még ez a Techspot idézet volt nagyon hasonló a saját tapasztalatomhoz: [link]

    (#1936) Malibutomi: Pont ezaz... Átlagban több az FPS a négymagos i7-en, mert egyszálon erősebb, és általában a mai játékoknak ez még jobban fekszik, mint 16 szálra skálázódni, de pont ez eszi meg a simaságot, mert nincs ott még mondjuk két malmozó mag, amire mondjuk rá lehetne tenni a plusz feladatokat, amikor kellenek. Olyankor az i7 röcög picit, a Ryzen meg vajsima marad... Engem pl. ezek idegesítettek amíg i5-öm volt. Hiába volt sok minden magasabb FPS rajta, mint most az egyszálon jóval gyengébb hatmagosomon, mégis utóbbit mondanám számomra meggyőzőbb procinak. Persze, tegyük hozzá, én nem játszom extrém egyszálú-igényű játékokkal, mert arra továbbra is a húzott négymagos i5/i7 a best.
    És azt is érdemes itt hozzátenni, hogy egy erősebb Ryzen már egyszál-igényes játékokban is elég jó szintet hoz, vagy 30%-ot büntet rá a régi hatmagosomra, majdnem a húzott Haswell i5-öm szintjét hozva, szóval szvsz abszolút az a jövőbiztosabb befektetés, ha valaki ma játékra vesz erős gépet.
    Konkrét számok viszonyítási alapnak, Cinebench R15 egyszál, ryzen tuning nélkül ~160 pont, az ex-i5-öm 4400-on (4690K 2133Mhz ramokkal) olyan 170, a mostani hatmagosom pedig 4Ghz-en ~120 pont, a legújabb Skylake-Kabylake pedig durvábban húzva már 200 pont magasságát is elérheti.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz ggbuffon1897 #1934 üzenetére

    Márpedig a nyolcmagos Ryzennek nem lesz kevesebb magja, akárhogy szeretnéd. Ez a specifikáció legelső sora. Értem én hogy valaki elvan i5-tel, mások meg elvannak pentiummal is. Ha zavar, hogy szerinted túl sok magja van, akkor még mindig nem ez a te processzorod, csak a billentyűzetet koptatod.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák