Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Walter_White #4269 üzenetére

    Érdekes, hogy 1.325V és 1.394V között mozog a feszültség. Nem tudom, hogy ez az ingadozgatás később problémát okoz-e, én jobban csipázom ha fixen áll az értéken, és tényleg minimálisan tér ki. Ezt a mozgást én sokallom.
    A minimum hőfokaid alapján ez már a valós hőfokokat mutatja (nekem is 40-45fok közé kúszik le ennyi feszültséggel), és ugyan nekem (fix 1.375V-nál) elvérzik 6 perc után 85,5 foknál (az OCCT tesztje kiírja h eddig és ne tovább), a tesztek szerint pedig kb. 10 fokkal jobbak ennél a hűtőnél a legjobb féle hűtések.
    Szóval hőfok szempontjából ez már a vége, nem is értem, h pl. 1.45V mellett hogyan nyomatnak le egy tartóstesztet :F valszeg sehogy! Tehát egy jobb vízhűtés 24/7 100% stabiltástesztje is max. 1.4V-ig hozható, különben hőfokprobléma lesz a feszkó miatt 6+ perc után, de ugye egy cinebench nem tart eddig.
    Tehát szerintem rendben vagy, és max. 1.4V lehet a vége a hűtésednek. Az egyszerűbb léghűtésekkel pedig 1.35-36V lesz a vége (pedig enyém papíron 150W tdp) egy ilyen burntestnek.

    Ami még érdekes, hogy mindegyikőnk 158-159-es single core-t hoz, pedig van aki 3.9ghz-en, és van aki 4ghz-en fut. Egyedül apa111 kivétel, mert neki 3.95ghz-nél 165 lett.
    Az összpontszám is érdekes: nekem 3.9ghz - 1720, neked 4ghz - 1720, omlinak 3.9ghz - 1770, apa111nek 3.95ghz 1770.
    Nálam a gyorsabbra állított memória nem változtatott a cinebench eredményen. A fő különbség tuti a biosokban keresendő. Egyelőre omli-nak hozza ki a legtöbbet a rendszere :U

Új hozzászólás Aktív témák