Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacesz88

    tag

    válasz jeni #26529 üzenetére

    Ebben nem értünk valószínűleg egyet de ez nem baj :) Szerintem a 8400 jóval jobb proci mint a 6500. legalábbis a legtöbb tesztben hozza a 6700/7700 talán még a K-sok szintjét is. Ezért is nem akarok csak procit cserélni 6700/7700-re mert ha már annyiért procit veszek akkor az egy 8400 lenne ráadásul az új és 0 km-es a 6700/7700 pedig csak oemben és gari nélkül jöhetett volna szóba ki tudja miféle előélettel. Boltból még nettóban sem éri meg.

    i7-8700 számomra előbb felesleges váltás lévén, hogy ameddig csak egy gtx1060-am van teljesen mindegy hogy i5-öm vagy i7-em van. Ugyanez a ryzen vonalon. Ezért is kérdeztem, mi az ami közel az i5 6500 teljesítményt tudja.
    de nem is azért akarok váltani mert feltétlen erősebbet akarok, hanem azért mert nagyjából ingyen tehetem meg az újabb és időtállóbb rendszerre, amibe a későbbiekben bármilyen irányba fejleszthetek tovább. Ez akkora Istenkáromlás lenne? :D

    Alaplapot a ryzennél is váltanom kell, de azt úgy néztem szintén kb 1-1ben teszem meg mivel nettóban vásárolok. de legyen csak mondjuk 10 ezer Ft ráfizetésem össz-vissz a lap+proci cserével. Cserébe viszont időtállóbb a rendszerem, jól fejleszthető, akár 6-8 magra is a későbbiekben, viszont ha nem váltok könnyen lehet hogy pár hónap múlva 20ezret sem ér a procim amit most még talán el lehet adni 30 körül. Akkor még drágább lesz egy esetleges platformcsere.
    És továbbra is kitartok, hogy szerintem az intel 8gen kényszerlépés volt, ebből fakadóan vannak is gondok vele, nem tudok középkategóriás lapot venni, mert abban hiába megy a 8400 szépen, ha egyszer majd bele akarnék tenni mondjuk egy 8700-at nem lesz jó a lap hozzá hacsak nem megoldják bios frissítéssel a problémákat. De erre meg nem lehet igazán alapozni.
    Ezért szemezek a ryzennel. Ahol szintén azt gondolom hogy az igazi gamer ryzen a 2xxx széria nem pedig az 1xxx, így abból vennék valami kisebbet csak átmeneti megoldásnak addig ameddig a 2300x, 2500x, 2600x elkezd jó áron menni. ugyanis biztos vagyok benne, hogy valamelyik ezek közül a brutál jó ár/érték arányú 8400 ellen fog árban és tudásban is menni. legalábbis ez az én véleményem. De lehet rosszul gondoltam végig a dolgokat és hagyom a fenébe az egészet :D

Új hozzászólás Aktív témák