Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacesz88

    tag

    Sziasztok!

    egy ideje már gyötrődöm, így szeretnék egy kis segítséget kérni. Azért nem a milyen processzort vegyek topikba írok, mert talán itt kicsit jobban ismeritek a ryzen procikat és elég specifikus a kérdésem:

    jelenleg egy i5 6500-el szerelt itx rendszert használok. Tökéletesen elégedett vagyok vele, de felfelé a 6700/7700 fejlesztés van és kifújt, valamint az sem mellékes, hogy amennyibe ez a fejlesztés kerülne, akkor akár platformot is válhatnék ugyanannyiból (hiába még a szuper jó használt ára is ezeknek az i7-es prociknak)

    Ezért kérdezném, hogy melyik az a ryzen proci ami az i5 6500 képességeit tudja nagyjából single játékok alatt, és tényleg csak hobbi játékhoz, semmi máshoz? Lehetőleg magas részletességgel és stabilan?

    Ami már megvan és egyenlőre nem is kívánom cserélni:
    - GTX1060 6gb
    - Kingston HyperX savage 8gb ddr4 2133 mhz, cl13 (olvastam, hogy a ryzen szereti a gyorsabb memóriákat, de ezt később váltanám, ha ettől függetlenül megy ezzel a memóriával is)

    Ryzen 3 1200 elég lehet a fenti kritériumoknak vagy ez azért gyengébb? Első körben én a R3 1300X-re tettem volna le a voksomat de árban viszonylag nagy a különbség és mivel átmeneti megoldás lenne csak, így ha kicsi a különbség közöttük akkor az olcsóbbat választanám.

    Ami még fontos, hogy maradnék az itx vonalon, a giga vagy az asrock B350-es lapjával, tehát hőfokok terén is valami hasonló megoldást keresek.

    A távlati terv egyébként R5 2600X amint annak beáll az ára, mert amiket láttam róla az egyik legjobban sikerült ryzen proci játékokhoz, de most még kicsit drágának érzem a nyitóárát.

    Ami még szempont lenne a stabilitás abban a heti 3-4x 2-3 órában amikor le tudok ülni elé, akkor a játékkal tudjak foglalkozni.

    Köszönöm szépen előre is a segítségeket.

  • Lacesz88

    tag

    válasz cstom #26504 üzenetére

    Csak játék a szempont semmi más.

    R5 1600 alatt nincs más ami közel azonos szintet hoz?
    R5 1600-ot nem akarnék venni azért, hogy pár hónap múlva vegyek R5 2600x-et.
    R3 2200G sincs közel hozzá teljesítményben? Ugyanúgy 4 mag viszonylag magas alap és boost órajellel. Valahol láttam egy cikket, hogy 1060 szintű kártyával olyan nagy különbségek nincsenek a procik között főleg single játékban. Mivel hobbijáték megy csak így az nem mérvadó nekem, hogy 70 helyett 60 fps van, vagy 120 helyett mondjuk 110. Távlatokban próbálok gondolkozni, hogy ha majd belekerül a 2600X akkor lesz kánaán de azért addig is elvagyok :D

    Mondjuk egy R3 2200G/R3 1300x-nél mire lehetne számítani az i5 6500-höz képest? Jelentős teljesítmény csökkenésre? Mert akkor inkább váltok akkor mikor a 2600x ára normalizálódik.

  • Lacesz88

    tag

    válasz diegho #26508 üzenetére

    Kíváncsi leszek majd a tapasztalataidra. Szemeztem a prociddal, de végül nem tudtam eldönteni megérné-e váltani rá, de elmondásod szerint akkor annyira nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacesz88

    tag

    válasz SECTORnooB #26512 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat, cstom neked is. Sok tesztet átbogarásztam én is, én sem gondoltam, hogy érdemi változást hozna bármelyik proci, inkább csak az volt/van bennem, hogy most még viszonylag kis plusz ráfordítással tudnék platformot váltani az újabbra, időtállóbbra, amibe ha később fejlesztenék erősebb procikat is bele lehet tenni. Viszont ahogy telik az idő, úgy fog nyílni a különbség ellenem, mert a 6. gen hétről hétre kevesebbet ér. Ezért volt az a gondolat, hogy egy hasonló kategóriás ryzent szívesen kipróbálnék, de azt is akkor, ha pl a 2200g/1300x közül valamelyik közel azonos teljesítményt nyújt mint a jelenlegi összeállításom. Volna lehetőségem 2600x-re, de az 1600x példáján tanulva úgy vélem pár hónap múlva akár 60 alatt is kapható lesz így most még kihagynám.

  • Lacesz88

    tag

    válasz SECTORnooB #26518 üzenetére

    Köszönöm még egyszer az iránymutatásokat tényleg, de ne induljunk el a rossz irányba, csak segítséget kértem, amit úgy gondolom meg is kaptam részben.

    1. lenne rá pénzem továbbra is mondom, sőt nettóban tudok vásárolni abban a szerencsés helyzetben vagyok.

    2. Viszont azt is sejtem, hogy viszonylag rövid időn belül esni fog az ára véleményem szerint egy 10-est kb a 2600x-nek. Vagy a 2300x, 2500x széria fog olyan áron jönni azzal a teljesítménnyel ami egy kicsit meg tudja kavarni a piacot, hogy megérje inkább azt venni.

    Miután nettóban tudok vásárolni így azt gondolom, hogy a kicsi procin alig tudok bukni (vagy nem is?) és ez miatt gondoltam átmenetként rá, és ha beáll a nagyobb proci ára a kezdeti viszonylag magas árról, akkor megvenni szintén nettóban.

    Attól függetlenül, hogy tudom kb 9-12 ezer Ft spórolásról beszélünk ami nem sok, de mégis pénz és a reális értéke a későbbiekre nézve a procinak a teljesítményéhez mérten tovább fennmaradna.

    Az i5 6500-öm gyakorlatilag egyik napról a másikra fele annyit ér, így hiába vettem azt is szintén nettóban még így is "megjártam" vele. Nyilván van egy természetes avulás a pc iparban ezt el kell fogadni, főleg ha verseny van, de szerintem a legrosszabb biznisz pont a legmagasabb ponton megvenni valamit, főleg ha nem létszükséglet. Ez a 2600x lenne most részemről. Viszont a kisebb procik viszonylag már beálltak és azért 20 ezer Ft körüli pénzt megérnek főleg hogy szinte 1-1ben tudnám cserélni. És szívesen kipróbálnám a ryzent. Persze ha hozza közel azt a teljesítményt ami az átmeneti időre szükséges lenne nekem. Tehát nagyjából azt ami már megvan. Ha nem tudja vagy jóval gyengébb akkor nincs is miről beszélni mert nem váltok rá csak ha úgy gondolom megéri a 2600x körüli teljesítmény nekem.

    Viszont azt sem szeretném, hogy jön valami proci a közeljövőben olyan áron, hogy majd még 15ezerért sem tudom eladni a mostani procimat és annál többet rá kell majd fizetni a jobbra. Remélem így kellően kiveséztük a dilemmámat :R

  • Lacesz88

    tag

    válasz Lacesz88 #26524 üzenetére

    Egyébként ha nem lennék most mérges intelékre az üzletpolitikájuk miatt és nem ismerném el amit az amd csinál és csinált akkor nem gondolkoznék, vennék egy i5 8400-at szinte minimális ráfizetéssel. De azt gondolom a 8. gen-t az intel kapkodva és kényszerből lépte meg és nem lett kellően kiforrott a rendszer. Ettől is vannak problémák a különböző chipset és proci kombókkal. és ettől ha lehet megkímélném magamat.

  • Lacesz88

    tag

    válasz SECTORnooB #26528 üzenetére

    Köszi szépen nekem is a 2200G volt a gondolatom mint átmeneti megoldás. Főleg mert olcsóbb mint az 1300x és vélhetően azt a teljesítményt kb tudja.

  • Lacesz88

    tag

    válasz jeni #26529 üzenetére

    Ebben nem értünk valószínűleg egyet de ez nem baj :) Szerintem a 8400 jóval jobb proci mint a 6500. legalábbis a legtöbb tesztben hozza a 6700/7700 talán még a K-sok szintjét is. Ezért is nem akarok csak procit cserélni 6700/7700-re mert ha már annyiért procit veszek akkor az egy 8400 lenne ráadásul az új és 0 km-es a 6700/7700 pedig csak oemben és gari nélkül jöhetett volna szóba ki tudja miféle előélettel. Boltból még nettóban sem éri meg.

    i7-8700 számomra előbb felesleges váltás lévén, hogy ameddig csak egy gtx1060-am van teljesen mindegy hogy i5-öm vagy i7-em van. Ugyanez a ryzen vonalon. Ezért is kérdeztem, mi az ami közel az i5 6500 teljesítményt tudja.
    de nem is azért akarok váltani mert feltétlen erősebbet akarok, hanem azért mert nagyjából ingyen tehetem meg az újabb és időtállóbb rendszerre, amibe a későbbiekben bármilyen irányba fejleszthetek tovább. Ez akkora Istenkáromlás lenne? :D

    Alaplapot a ryzennél is váltanom kell, de azt úgy néztem szintén kb 1-1ben teszem meg mivel nettóban vásárolok. de legyen csak mondjuk 10 ezer Ft ráfizetésem össz-vissz a lap+proci cserével. Cserébe viszont időtállóbb a rendszerem, jól fejleszthető, akár 6-8 magra is a későbbiekben, viszont ha nem váltok könnyen lehet hogy pár hónap múlva 20ezret sem ér a procim amit most még talán el lehet adni 30 körül. Akkor még drágább lesz egy esetleges platformcsere.
    És továbbra is kitartok, hogy szerintem az intel 8gen kényszerlépés volt, ebből fakadóan vannak is gondok vele, nem tudok középkategóriás lapot venni, mert abban hiába megy a 8400 szépen, ha egyszer majd bele akarnék tenni mondjuk egy 8700-at nem lesz jó a lap hozzá hacsak nem megoldják bios frissítéssel a problémákat. De erre meg nem lehet igazán alapozni.
    Ezért szemezek a ryzennel. Ahol szintén azt gondolom hogy az igazi gamer ryzen a 2xxx széria nem pedig az 1xxx, így abból vennék valami kisebbet csak átmeneti megoldásnak addig ameddig a 2300x, 2500x, 2600x elkezd jó áron menni. ugyanis biztos vagyok benne, hogy valamelyik ezek közül a brutál jó ár/érték arányú 8400 ellen fog árban és tudásban is menni. legalábbis ez az én véleményem. De lehet rosszul gondoltam végig a dolgokat és hagyom a fenébe az egészet :D

  • Lacesz88

    tag

    válasz jeni #26538 üzenetére

    Látom már a többiek megelőztek, nem akartam még én is a földön fekvőbe belerúgni bocsánat :D

  • Lacesz88

    tag

    válasz cstom #26543 üzenetére

    Kb így van ahogy mondod. Annyi pontosítással, hogy az az 56 nekem 45 az áfa miatt. Vagy megfordítva belefér ugyanazon áron egy kicsivel erősebb proci, mert el tudok menni nulla ft-al br 64-ig.

Új hozzászólás Aktív témák