Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Fred23 #7584 üzenetére

    Érdekes ez amúgy. Nekem a SOC 1,1 minden helyzetben, a 3200-as RAM-om még is ment 3200-at egy kattintásra. Ment egy kingston HyperX fury is és egy Crucial ballistix is. Ment egy 3000G-vel is és egy 3350G-vel is. Sőt, úgy mentek, hogy elég volt a DDR feszültségnek 1,25-öt beállítani. Természetesen ha az időzítéseken próbáltam visszább venni, ott már nyűgös volt, kellett a magasabb DDR fesz (1,35) de lehet akkor ezek szerint a SOC feszt is feljebb kéne picit tolnom? Egyébként a dram calc for ryzen -nel lehet javítani a teljesítményen? Elsőre elég sok időnek tűnik, mert nem jó minden érték amit dob és így csoportokba szedve kellene majd tesztelgetni az időzítéseket. Már ha érdemes vele vesződni? :F
    Alaplap: GB B450i aorus pro wifi

    Egyébként próbálkoztam a 3350G testreszabásával (alap 3,6G és boost 4G), de valahogy BIOS-ból nem sikerült belőle jobb értéket kicsikarni úgy, hogy meghagytam a 3600 alapórajelet és
    PBO mindenféle beállítással (off is) mindkét menüben (AMD overclock meg XFR menü) +
    CPB off vagy auto és
    LLC is mindehogy
    offset is ment pluszba kicsit minuszba kicsit, de semmi.
    Sőt furcsa mód, amikor minden auton (PBO, CPB, LLC) és a feszt offszeteltem minuszba pl 0,5-tel, akkor is annyival járt a terhelés során mint előtte. Azaz korrigálta a BIOS-ba betáplált offset-et :F

    Kicsit ingadozott az érték ide oda, de semmi különös (legtöbbször visszavette 3800-ra +- 20-70MHz a 4 magot) meg persze az első néhány milisec-ben felugott 4G-re.
    Viszont ha az AMD overclock menüben az overclocking almenüben kézzel megadom neki, hogy 4000 és adok neki 1,35V-ot akkor szépen működik az APU. Azaz terheléskor felmegy 4-4,02GHz-re és 1,35V-al elketyeg. Próbáltam 1,3-mal is, de előfordultak fagyások néha, 1,325-el is, de egyszer azzal is fagyott, 1,35-ön nincs gond. Egyébként megy az energiatakarékosság is, visszaveszi 1600MHz-re magórajeleket tétlenségkor és a fesz is 0,5V-ig csökken.
    Kérdésem, hogy helyesen jártam el? eredmények CB20-ban 2001 pont, így a legjobb, de remélem semmi butaságot nem csináltam, még nem ismertem ki jól a ryzent (vagy inkább ezt az elcsépelt alaplap BIOS-t)

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • NdrewSunix

    senior tag

    válasz Fred23 #7584 üzenetére

    Jelenleg 1,2V a SOC fesz nálam, azt nem mertem feljebb emelni, bár sok helyen azt írják, hogy a Raven esetében simán mehet az 1,25 is.
    Megpróbálom majd a RAM-ot 1,4V/3200MHz- en és a SOC feszt 1,25V -on. Hátha úgy már stabil lesz és le tudok futtatni egy 3DMark-ot, hogy meglássam van-e értelme a 2933MHZ RAMhoz képest piszkálgatni.

Új hozzászólás Aktív témák