Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2817 üzenetére

    Nézd én csak nem akarom, hogy egy zsák pénz elkültése után ugyanazt a teljesítményt kapja. A driverrel én is megküzdöttem, kb. a legujabb win10 verzióval csak a legújabb, ez előzővel csak az előző driver megy és azt olvastam hogy csak minden második radeon csomagban lesz APU frissítés, a gt1030nál tuti nincs gond.

    A platform tényleg zseniális/teljesítmény arányt képvisel a zen gyors és a vega pedig valami elképesztő, a fogyasztás is nagyon-nagyon alacsonyan tartható jó teljesítmény mellett.

    Vega: Most csináltam 7zip jelszó feltörés tesztet, 36x gyorsabb a CPU-nál ez 45 perc vs. 24 óra, Boinc számolásban is egy hét alatt számolt annyit mint 10 éve 2 év alatt értem el (az állam itt is leesett), játékokban is ott van és a videózást is kiröhögi. SoC feszültséggel 25W alá is szorítható az éhsége terhelve, miközben még mindig TFlops kapacitás, ami nem is olyan régen szuperszámítógép szint volt..

    Ez bizony nem a régi AMD élmény amikor a vörösök is intel módra csepegtették a GPU-t kis pénzért herélt egység és csak a prémium árért volt teljes GPU, csomagolva mellé egy alacsony hatékonyságú CPU-t.
    Volt Trinity A6 -os laposom, bizony a 2,5 GHz+ CPU adott ilyen 1,6 GHz élményt (sőt...), kb limitálta még az akkori jóval-jóval gyengébb GPU-t is játékokban.

    A ram nálam is húzós tétel volt, de egyszerűen nem biztam benne, hogy a ősszel leesne, aztán télen megint jönnek az új szifonok, droidok amik árából 2 alap PC-t is össze lehet rakni...

    Furcsa hogy nálad a 2200g megy jobban, de nem csak 2 helyen láttam az ellenkezőjét. Úgy láttam a 100-asra kerek oc a divatos, pedig eddig semmi hátrányát nem vettem észre a 25-50-75 végű órajeleknek.
    IGP-t van értelme teljesen kifacsarni? Nálam a tesztprogik kb. jobban érzékenyek a RAM-ra mint az IGP órajelre olyan 1250-1300 felett mintha kezdene kifújni, csak a gondok gyűlnek nem a pontszámok.
    Tényleg néztem hogy a 2200g olyan 2500k szint.

    Annyi pici probláma azért van, hogy ez még kifutó 14nm-es technológia és a 7nm küszöbén vagyunk mind CPU mind GPU téren most egy gyorsabb avulás várható, mint általában, főleg fogyasztásban, magszámban, órajelben, IPC-ben, szóval kb. mindenben, talán az IGP-ben nincs akkora potenciál a DDR4 miatt jópár évig. Ezért is terveztem parkolni ezen az APU-n 1-1,5 évet amig megjön a kánaán :D
    A 4k persze nem avul gyorsan, inkább csak most fut fel, azt meg kisujjból tudja, ha ez a cél.

Új hozzászólás Aktív témák