Új hozzászólás Aktív témák

  • apatyas

    Korrektor

    válasz apatyas #5982 üzenetére

    Tapasztalatok:
    P3.4-ben már van cpu manual beállításnál SoC voltage.
    Ezzel a biossal nem veszi vissza a core feszt idleben az alapbeállításokkal, még megkeresem majd hogy vegye vissza.
    A GFX voltage a Hwinfo-ban a SoC voltage-ot (SVI2 TFN) megemeli, de a bios cpu-nál listázott SoC az nem emeli meg. Keresztteszt: a HwInfo SoC power akkor emelkedik meg kb 8W-ról 51W-ra, ha fut Aidában az iGPU teszt, ez valóban a grafikához kapcsolódó cuccokról szól akkor. Nem tudom, mit állíthat a cpu SoC voltage a biosban.
    A feszek terhelés alatt beesnek, azért mutatott nálad teszt alatt kevesebbet. Én a SoC voltagenál figyeltem fel rá.
    Fut 1500MHz-en a gpu 1.2V-al, bár nem sok tesztelést futtattam rajta. Majd még lehet lejjebb veszem a feszét. Azt még nemtom, fps-ben mennyit ér most a jobb rammal.
    Egyszer elb@sztam és a cpu auto-n futott, a stresszteszt egyből 10 fokkal feljebb szaladt, 80-90 fok közé, azt már lelőttem. A manual beállításokat úgy csináltam, hogy 80 fok alatt maradjon.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák