Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz gabipaci #33622 üzenetére

    Igen. Általában a hatékony, magas hatásfokú, jóminőségű VRM-ek hajlamosak a leginkább cincogni. Feltételezem azért, mivel durvábban követik a terhelésváltásokat.

    Csináltam anno egy leírást alulfeszelésre, nekem főleg az csökkenti a cincogást: [link].
    CF esetén ez annyiban más, hogy vagy bepipálod a settings ablakban, hogy szinkronban kezelje a GPU-kat, vagy külön-külön be kell állítani mindkét GPU-ra. (Bal felül lehet kiválasztani, melyiket állítod éppen.) Ezenkívül be kell pipálni az ULPS mód kikapcsolását, különben a második GPU-n nem fog menni a feszültség állítása, azaz a beállítás talán, de minden alkalommal mikor pihenni menne (windóz asztal pl.), visszaállítaná magát alapra, ami nem lenne túl szerencsés.

    Mondjuk egy 7990-el én egy fix 20% poweres, 925/1375Mhz-es órajel és fix 1,05V kombinációval próbálkoznék először. :K Feszültségből lehet kicsit több kell, de lehet kicsit kevesebb is elég lesz, ezt ki kell tapasztalni/próbálni. :) Azért nem a gyári 1000/1500Mhz órajelek, mert ahhoz magasabb fesz kell, és CF esetén a sebességkülönbség szerintem észrevehetetlen. :)
    Amúgy is most itt a fő cél a tücskök elűzése volt. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák