Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Gabrikovics #43672 üzenetére

    Nem segít. Nálam is volt / van ilyen.
    GTA4: CPU 70-75% között mozog grafikon szerint végig! GPU: 67-70%. Na akkor ez most cpu limit vajon?
    A poén, hogy lejjebb vettem a grafikát low-ra és a felbontást is 1440x900-ra és nőtt az fps-em, nem is kicsit! CPU terhelés viszont nem változott. Ergo akkor nem lehet cpu limites... Mert ha cpu limites a rendszer akkor hiába csökkented a grafikai minőséget a felbontást nem nő vagy csak minimáisan az fps. Nálam meg majdnem duplájára nőtt.
    Jó, mondjuk a gta4 az egyik legszarabbul portolt játék amit az elmúlt 10 évben láttam..

    Mert volt már nekem erősen cpu limites rendszerem pár éve. Ott az volt, hogy elindítottam a játékot, és a cpu 100%-ra fel. És puff, 100%-on ment végig a proci. Ha lejjebb vettem a felbontást vagy a grafikát akkor se nőtt az fps! Úgy ez a tuti cpu limit. De hogy most mi van azt nem tudom.

    Annyira persze nem zavar, mert pl Blackops2-ben 40%-ig megy fel a proci, a gpu meg fullon pörög végig. Csak maga a jelenség érdekel hogy ez vajon mivel magyarázható.

Új hozzászólás Aktív témák