Új hozzászólás Aktív témák

  • Birkesz

    csendes tag

    Sziasztok,

    A napokban meghalt a gépemben a következő tünetekkel: bekapcsoláskor olyan, mintha el sem kezdene bootolni, semmi csippanás, semmi üzenet a képernyőn, szimplá csak pörögnek a ventillátorok.
    Kicseréltem a tápot (egy 400W-os Corsair volt), áttettem a memóriákat egy másik gépbe (ott működtek), ellenőriztem a videókártyát. A gép még akkor sem problémázik, ha memória nélkül próbálom elindítani, a tünetek ugyanazok.
    Elvittem szervizbe, ahol az alaplapot hozták ki a probléma okának.
    Viszont: figyelmeztettek, hogy általában az alaplap magával szokta vinni a proceszort is az örök szilikonmezőkre, ha pedig ez a helyzet, akkor a halott AM3-as processzort áttéve egy új alaplapba, nagy valószínűséggel azt is kinyírja.
    Hallottatok már ilyenről, hogy az AM2, AM+-as szériás procik és alaplapok gyilkolják egymást?

    Úgy gondoltam, nem akarok nagyon kockáztatni, ezért veszek egy gagyi alaplapot,pl. egy Asus M5A78L-M LE -t, hátha tényleg az is elfüstöl.
    Ha azonban ezt veszem meg és minden működik, mennyire lesz visszalépés ez az alaplap az előzőhöz képest? Van esetleg valami más javaslatotok?

    A jelenlegi (halott) konfig:
    Alaplap: Gigabyte ga-ma770t-ud3p
    CPU: AMD Phenom II x4 945
    Memória: 2x2GB Kingmax
    VGA: Sapphire Radeon HD 4850
    PSU: Corsair 400W

Új hozzászólás Aktív témák