Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz raczger #4325 üzenetére

    Ez milyen 5700XT amivel 100 fokig felmegy a GDDR6? Idle-ben? (nem mintha terhelés alatt normális lenne)
    Leírásod szerint még GTX 970-ed van, szóval onnan nem derül ki...

    Nekem a 3440x1440 monitorom ha 144Hz-en van használva akkor felmegy a memória 875MHz-re (ref. 5700), ha visszaveszem 120Hz-re a monitort akkor már leveszi a memóriát is 100MHz-re.
    Néztem CRU-val de a monitor gyári értékeivel épp egy hangyaf*sszal van a maximális 800MHz alatt a Pixel Clock, így innen már meg se próbáltam tákolni. Gondolom ha bármelyik band-et szélesebbre venném, azzal átlépné a 800-at, aztán örülhetnék nagyon én is, hogy a videokártya visszaveszi az órajelét, de közben a monitor meg ki tudja mit csinálna... :U
    Nem ér ennyit az egész...

    Meg egyébként ott engedtem el végleg, hogy oké hogy az 1db monitorom 120Hz-en hajtva leengedi a memória órajelet, de ha engedélyezem a másik 2-t is (van még 2db 1920x1080 60Hz-es mellette) akkor már megint elszalad a memória órajel, és hiába állítok akármit, nem tudom levinni, akkor se ha mind3 monitor 60Hz-en megy csak (2 DP, 1 HDMI).

    Ha csak 1 monitorod van, azt viszont használhatod 120Hz-en is, ha úgy jó a memória órajel... Desktopra bőven elég, ha meg játszol, a FreeSync akkor is fel tud menni 144Hz-ig ha a desktopod csak 120-on van.

    Visszatérve a memória hőmérsékletre, nekem így hogy 875-ön pörög egész nap, így 50°C a ref. hűtővel, hangját is csak akkor hallom ki a gép alap zúgásából ha lemászok mellé az asztal alá, szóval istenigazából nem érdekel... Szerintem sok más embert se zavarna ha nem a HWInfo-t bújnák folyton, hanem inkább használnák helyette a gépüket arra amire való.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • SzlobiG

    félisten

    válasz raczger #4325 üzenetére

    Nálam idle 100Mhz körül jár a ram, ha videót nézek vagy netezek akkor elkezdi emelni, mondhatni ugrál a freki. 144Hz, 1440p.

Új hozzászólás Aktív témák