Új hozzászólás Aktív témák

  • Mumee

    őstag

    válasz Shkiz0 #3291 üzenetére

    + (#3295) padam87 :
    Közben leírom. A barátomnál az IGP-hez tartozó Intel driver bugolta be a VGA-t. Ő is már ki akarta vágni az egészet az ablakon. Sehogy se ment neki 2. kijelző normálisan, stuttereltek a gamek stb.
    Egy ideje próbáltam már neki segíteni, de így távolról problémás.
    IGP-t letiltotta BIOS-ban, hozzá tartozó drivert legyalulta (windowsos) és akkor jött rá egy korábbi beszélgetésünkből, hogy itt is valami okozhatja egy korábban másnál már előfordult bugot.
    Alapból az UVD1-UVD2 clock bootolás után 0mhz és utána ha indítasz filmet vagy ilyesmi amihez kell az UVD, akkor felboostol max 1267mhz-ig.
    Azonban pár programtól bebugolhat, sőt anno olyan is volt hogy csak egy BIOS reflash bugolta ki.
    Túl sokat nem olvastam róla, így hülyeségeket nem akarok ide írni ezzel kapcsolatban, de barátomnak bootnál se volt 0mhz és később se állt vissza 100mhz körülire használat után.
    Game közben nem kellene mondjuk 500mhz-en megragadnia az UVD clocknak meg ilyesmi.
    Egy ránézést megér, talán boot után a legegyszerűbb, mert ott 0mhz-nek kell lennie meg utána ingame, hogy 100mhz körül.

    Érdekesség, hogy nekem egy rosszul optimalizált game-en (Xcom 2) segített a windows-os szarok kikapcsolása. (Gépház->Játék itt mindent kilőttem , illetve a .exe-n jobb klikk/tulajdonságok/kompatibilitás/teljes képernyős optimalizálások kikapcsolása)
    Azt nem tudom melyik javított a dolgon, mert nem volt időm megnézni még.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák