Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #86070 üzenetére

    Igen, a 256KB cache és a 100MHZ-es FSB miatt olyan volt mint egy régi PIII-as csak éppen sokkal magasabb órajellel.
    Kellemetlenül meg is lepődtem, mikor kiderült, hogy a P4 Celeronokban újra mindössze 128KB L2 cache van :( és mivel 400MHZ órajel előnnyel is kikapott a haver 1300-as Tualatinjától, ezért rájöttem az L2 fontosabb mint gondoltam. Már részben ez is determinálta, hogy az Athlon XP-k felé fordulok (és a Duronok szinte ki is maradtak a 64KB L2vel), mert az XP-ben ugye 256KB volt akkoriban.
    Igen, tudom, sok olyan 1200-as Celeron alapú gépet építettem ami 1600-on ment (szinte alap volt h mindet be is állítottam erre az órajelre a telepítés végén és így adtam át őket), haver 1300-asa meg ment 1733-on is, de találkoztam olyan 1400-assal ami 2,1GHZ-et is elérte.
    1.6NW P4-esem nekem is volt, simán ment 2400-at, kezdetben az volt a mese h csak bizonyos lapban, aztán kiderült h nem csak ASUSban megy, a chipset számít. De akkoriban volt pár 1.8-as NW is, azok meg a 2660-at tudták, volt egy olyanom is. De ezek már azért voltak kevésbé érdekesek, mert a már meglévő főgép Athlon XP mellé érkeztek mint mellék gépek, és jó kis ellenfelek voltak az Athlonnak,m jókat bechmartkolgattam és méregettem, de az Athlon maradt a fő gép :D
    (meg is jött most a kedvem az Athlon XP-zéshez... hosszú még az éjszaka :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák