Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz envagyok #55599 üzenetére

    Memtest86, prime95 - ha ezekben ok, lepj tovabb :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Bile Demon

    őstag

    válasz envagyok #55599 üzenetére

    Van nekem Barton 3200+ (azt hiszem gyárilag 166MHz-s az FSB) NF7 lapban (talán ASUS).
    Nagyon antituning, 166 FSB-vel még stabil.
    200-on is megy, látszólag, de a 3DMark Nature tesztjében szinte mindig elszáll, az egész kép kiszürkül, vagy kékül, és fagy.

    A 9800PRO miatt azt hittem, már a határon van a táp (akkor még csak egy db gyenge tápom volt és arról ment), próbáltam két gyenge tápra szétosztani a terhelést, aztán erősebb tápról is persze, de akkor már tudtam, nem fog segíteni.
    Ja és már 175MHz-n is ezt csinálja. Fesz emelés, szorzó csökkentés mit sem változtat.

    Vagy a proci gyenge, vagy a lap. Nem tudom. Nincs már kedvem többet bekapcsolni.

    Erről eszembe jut, hogy 2003-ban, amikor először vettem Radeon 9800PRO-t, akkor aproneten kinéztem a legeslegolcsóbbat, elmentem érte, persze végigültem a 3DMark-ot, hogy minden frankó e, szemetel e stb. jó volt.
    Itthon is működött. Próbáltam overclockolni. 4MHz emelésre már szemetelt! :)
    2 vagy 3Mhz még Ok volt. A 384-es szám is fekete keretes nálam...

    Nem akartam elhinni, hogy ez lehetséges, valamit úgy legyártani, hogy stabilan működik, de 1% tartalék nincs benne. Az ATI-nak sikerült!
    Előtte azt gondoltam, hogy ennél azért nagyobb tartalékra van szükség ahhoz, hogy a névleges órajelen garantálható legyen a stabilitás.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák