Új hozzászólás Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    Ha már Voodoo. Nekem ez is kimaradt a maga idejében, mostanság pótoltam, és Voodoo 1-essel nyomtam végig a legelső Tomb Raidert. Nagyon jót tesz neki, szoftveresen olyan takarási hibák vannak benne, hogy Lara át is eshetne rajtuk, ha a fizikát is a raszterizáló rutin csinálná :D

    Tervezem más glide only játékok kipróbálását is, főleg ami DOS alatt megy. Aztán ahogy elkezdték használni a D3D/OpenGL APIkat, onnantól nem nagyon hat meg, mert ott "bármilyen" más kártya éppúgy megfelel, és ahogy arn kollega rámutatott, könnyű jobbat találni.

    Viszont ehhez kapcsolódik egy kérdésem: Voodoo 1-essel kiváló a Tömbradír, de V2-essel totál szétesett színekben pompázik. Egyszer régen találtam egy csokor környezeti változót, amiket beállítva V2-esen is jól nézett ki, de kihalt a batch file alól a vinyó, és most hosszas guglizással se találtam meg a beállításokat, pedig kipróbáltam nagyon sok mindent... Nem tudja valaki séróból, ezt mivel lehetne helyretenni? :F

    Jó hír: Abit KT7A-RAID. Ez jó GUS-sal és Palominóval (kop-kop, nemrég hagyott cserben a 286-om ugyanezen témakörben), bár utóbbit simán csak Athlonnak írja, de legalább nem unknown CPU-nak.

    Még FastVid-re kell alternatívát találnom, mert az csak félig működik, úgy tűnik, az LFB-t megsegíti, mert a Quake nagyon nagyot gyorsul tőle, de az A000-s 64k-t egyáltalán nem gyorsítja. Így hogyan vetem össze fair körülmények között a Tualatin rendszeremmel? :F

    Érdekes, hogy másik nem RAID KT7A-val meg hülye volt, és nem hiszem, hogy a RAID lenne az oka (főleg, hogy azt a vezérlőt azonnal le is tiltottam, mert csak lassítja nekem a bootot) :DDD Tippjeim: BIOS vagy chipset verzió...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák