Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz jokeph #76081 üzenetére

    igen .. vannak sokan akin nem értik meg... mert az alaplap támogatási listájában benne van az adott cpu... csak az max annyit jelent (sajnos), hogy elindul vele, de nem tud mindent kihozni belőle, és ilyenektől (is) terjedt el az "FX szar" dolog... bár tény tényleg nem teljesen van egy szinten az akkori kor játékaival az akkori kor i5-i7 jeivel amikor megjelent ... mostanra kicsit javult a helyzete.

    Sajnos akkoriban is sokan az "alap" alaplapot vették és kapásból nem is mentek jól a 8 magos FXek a legalapabb lapokkal... Manapság meg alig találni már jó alaplapot , újonnan nincs is, amit én vettem az is az utolsó raktáron maradt darabok egyike volt másfél évvel ezelőttről... Mert anno én is "alap szintű" AM3+ (igaz legalább 970 chipsetes) alaplapot vettem Phenom 925 x4-hez, hogy majd később FX is mehet benne akár ... azt mikor egy 6magos FXet tudtam venni olcsón (és jóáron a phenomon továbbadni, úgy 2000Ft-ot fizettem rá), éreztem vele, hogy valami "fal" van, mert 4.3ig eljutottam, de felette sehogy... de a 4.3mat akár -0.1Val bírta az FX6200... akkor néztem utána a dolognak és akkor ugyan még úgy voltam vele "jó ez így", úgy egy évvel később mikor láttam "fogynak" a jó alaplapok, gyorsan vettem még is még egyet (hangkártyát akartam az alaplapi hangkeltő helyett, mert amim volt az eléggé "fahangú" volt .. vagy hogy írjam.. "lapos") ... azt szembe került a Gigabyte GA-990X-GAMING SLI.. elvileg nagyon jó alaplapi hangchippel (ami a gyakorlatban is "hu bazdmeg, ez alaplapi!?" érzés volt amikor kipróbáltam megvétel után.. ég és föld volt a különbség).. jobb alaplapot "talán" akartam úgy is.. hangkártyát meg tényleg akartam jobbat, de így nem kellett az, régi alaplapot eladva meg annyi lett mint ha vettem volna egy hangkártyát (persze, azt mondjuk vihettem volna tovább másik gépbe .. esetleg).

    mindenesetre az új alaplappal "akár" 4.7re is képes volt az adott FX cpu, de maradtam 4.3mon, mert az egy "kellemes" sweet-spot volt, az új alaplappal is IBT stabilan ment -0.1V-al, ott meg még teljes terhelés alatt (IBT+prime95+3dmark egyszerre) se volt melegebb a cpu 50Cnél egy cm hyper 212+ hűtővel (silent ventilátor szabályzási módban)...

    Mondjuk az alaplapnál anno jó ötletnek tűnt a CF-SLI támogatás megléte... de mikor akartam venni egy második kártyát egy időben, olvastam utána, hogy még annyira se működnek manapság mint anno .. azóta meg még inkább "halott" a CF-SLI ügye... így inkább vga-t cseréltem erősebbre később.. az m.2 solt jó dolgot.. de máig csak "tervezem" hogy majd egyszer kap valami "gyors" kártyát, mert nincs kedvem megbolygatni egy jól működő rendszert... azt lehet majd az egész gépet cserélem egyszer egy modernebb platformra... de nem érzem sürgetve magam..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák