Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    No csatlakoztam az FX klubbhoz egy 8320-as példánnyal. Ezt megelőzően egy PhenomII x4 ment 3.6GHz-en.

    Valószínűleg nem egy "tuningállat" példányról van szó, mert a 4GHz-et 1.375V-on tudja stabilan (prime95 large FFT torture teszt). Abba viszont belefutottam, hogy kissé régi az alaplapom és bár a legfrissebb bios van rajta (Gigabyte GA-78LMT-S2P), de nem lehet kikapcsolni a TDP Limitert, mert nincs rá opció. Van egy "hardware thermal limit" kapcsoló a biosban aminek hasonló a funkciója, de az ezt nem befolyásolja.

    4.1GHz-en is megy ugyan a proci, de ha elindul a prime95 teszt, akkor pár perc után visszaveszi a proci a szorzóját 14-re (2900MHz magonként) és amíg terhelve van, addig nem is igen mászik vissza onnan.

    Mivel járok jobban? Rakjam fix 4 vagy 4.1GHz-re a procit mondván, hogy a prime95 torture teszt úgy sem valós terhelés, vagy állítsam be mondjuk 3.8GHz-re a magokat, a turbót meg kapcsolja be és tegyem 4.1GHz-re?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák