Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz gV #7586 üzenetére

    Konnektornál, fogyasztásmérővel méred?

    2x16GB 3200MT/s XMP

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • paprobert

    senior tag

    válasz gV #7591 üzenetére

    Meglepő, hogy nálad nincs különbség, főleg 4 modullal. Melyik Zen család?

    Majd ha lesz időm, megnézem több gépen, több architektúrán, hogy van-e pl. a memóriavezérlőnek szerepe.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • HSM

    félisten

    válasz gV #7586 üzenetére

    Én is hasonlóakra emlékszem, próbáltam alacsonyabb feszen 3600Mhz-en a ramjaimat, meg 3200Mhz-en is, de alig hozott valamit a konyhára a 3733Mhz CL16-hoz képest, ami a max az R5 3600-asom IF-jének. :K

    #7588 Petykemano: Valóban, sikerült összekeverjem a PPT/TDP értékeket. :B Így a 170 és 230W viszonylatában 35% emelésről van szó. :R

    #7589 Albus_D : Ezek a "lehetőségek" a gyakorlatban úgy néztek ki korábban a kék oldalon, hogy volt gyártó, akinek a top lapján a gyári beállítás 4kW-os limit volt... :DDD Merthogy a lapgyártók hivatalosan is kedvükre tekergethették a limiteket.
    Piros oldalon lényegesen nagyobb szigor volt, persze, néhány gyártó ott is talált rést a pajzson. :(

    Kíváncsi leszek, most az AM5-ön hogyan lesznek konfigurálva, illetve betartatva a limitek.

    Én persze benne vagyok a TPU tesztekben, magam is hitelesnek tartom őket. Itt az oldal alján a két ábra mindent elmond: [link] ;) Külön szép a multi fogyasztás 5950X és stock 12900KS vonatkozásban. Külön vicces, hogy a 12900-ason akárhova tekergetve a power limitet sem sikerült utolérni a gyári 5950X-et: [link] . ;)

    #7593 gV : Tényleg kellemes. Viszont hozzátenném, mobil Renoir (R5 Pro 4650U) prohardver + 1080P YT másik monitoron, wifin, ~25W a konnektorból egy relatív torkos MST hubos USB-C dokkolóról, asztali RGB-s billentyűzettel és gamer egérrel, monitorok nélkül. (Lenovo T14 G1 egyébként, Samsung 970 PRO SSD-vel, 24GB 3200Mhz DDR4 rammal.)
    Szóval bőven lenne még hová lefelé menni az asztali gépeknek is.

    #7594 Alpi. : Tudod jól, hogy én is szívesen tuningolom alkalomszerűen a hardvereim. De 24/7-re nekem mindig fontos volt, hogy hatékony is legyen. A zajt se szeretem, a hőt sem, amit termel, ha nem hatékony. Aztán persze ma már az ember a saját bőrén is érzi pl. a klímaváltozást, ami 10 éve még inkább csak elmélet volt. Szóval felelős gondolkozás mellett ezek a nagyon a határra élezett hardverek nagyon nem a jó irány. Az pedig sajnos technikai szükségszerűség, hogy az utolsó Mhz-ek már fogyasztásban nagyon drágán jöhetnek csak. Azt szépen ott kellene hagyni a hardverben a hobbi tuningosoknak. :K

    #7596 carl18 : Intelnél a fő baj eddig az volt, hogy a lapgyártók kedvükre átkonfigurálhatták a TDP/fogyasztási limiteket felfelé és lefelé is. Ez nem sok jóra vezetett. :N

    A Prime-al nem értem, mi bajod, jól beállítva meg se kottyan neki [link] . :P Teljesen jól elszórakoztatja magát vele pl. fórumozás közben. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák