Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Petykemano #172 üzenetére

    Szerintem a tajekozott PC felhasznalo el fogja tudni donteni, hogy melyik benchmarknak higgyen es melyiket ignoralja. A media egyebkent is hetekig (sot, a szerver cuccokkal egyutt honapokig) hangos lesz a Zentol. Nem egy, nem 10, hanem legalabb 100 kulonfele benchmarkot, real-world applikaciot, jatekot, professzionalis szoftvert fognak kiprobalni rajta. Aki egy ekkora valasztekbol sem tudja leszurni, hogy neki szemely szerint jo lesz-e a Zen, azzal nehez jot tenni. Azzal egyetertek, hogy vannak olyan website-ok, vannak olyan reviewerek, vannak olyan benchmarkok, amik nem kedveznek majd a Zennek, mondhatni nem fogjak kimelni az uj termeket. De pont ezert kell mindent elolvasni, nem csak az X.com-ot meg az Y.hu-ot, hanem _mindent_, ami a Zenrol megjelenik majd.

    Egyebkent ha engem kerdezel, szerintem nagyon ritka lesz az a szoftver vagy nem szintetikus benchmark, amiben igazan gyengen fog szerepelni a Summit Ridge, amennyiben az orajel nem lesz tul alacsony. Ha az orajel eleri a 3,5-3,7 GHz-et, akkor nem lesz nagy baj. Az AMD pedig nyilvan a piachoz fog igazodni az arazassal: ha a Summit Ridge csucsmodellje pl. a 6800K szintjen lesz a "big picture" alapjan, akkor annal kicsivel olcsobban fog piacra kerulni. En nem feltem innentol az AMD-t: az orajel mar nem annyira tragikus, mint par honapja, az AM4 alaplapok is kezdenek vegre osszeallni, clock-for-clock az eddigi infok alapjan abszolut versenykepes a Zen architektura: innen mar nem lesz nehez a celba beterelni a jarganyt. Aki me'g vacillal, hogy mit vegyen, annak tovabbra is azt mondom: varjon. Erdemes nem elsietni a vasarlast, legalabbis pont most semmikepp.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák