Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Müszi #3012 üzenetére

    Kellene látni egy FM2 aljzat bekötési rajzot, vagy legalábbis ami az áramellátásért felelős láb, azoknak a kiosztását.
    Itt a teljes Asrock választék.
    Én biszarintottam el sajnos. megfeledkeztem az IGP-ről, ami igaz, hogy APU-nál jóval összetetteb.
    Régi lapok jelölésekor 3+1, vagy 4+2, amikor még az integrált grafika nem a prociban volt, akkor a ram áramellátásáért felelt a + áramkör. No meg Intelnél is azt hiszem így van még most is.
    Most már leesett a tantusz, sőt ahogy az Asrock táblázatát nézem és a többi deszkát vizslatom a + áramkör a GPU áramellátásáért felelhet. Persze ez csak feltevés, lehet hogy még a memvezérlőt is arra kötik. Ezt nézve viszont van pár fekete listás alaplap az Asrocknál, ha így hullanak tovább.
    Esetleg mintha Goose írta volna, hogy Turbo Core kikapcsolásakor csökkent a teljesítményfelvétele a lapnak, így bios/uefi baki is lehet.
    Szóval táblázat szerint 3+1 fázisúnak mondanám az alábbi lapokat:
    FM2A75M-DGS (viszont ezen a lapon a tekercs mellett 4 mosfet alkatrész van, így lehet strapabíróbb)
    FM2A55M-VG3 (tekercs mellett 3 mosfet alkatrésszel)
    FM2A55M-DGS (tekercs mellett 4 mosfet alkatrész)
    FM2A75M-ITX (másképp épül fel, mivel nem látok túl sok kondit a mosfet közelében) :D
    Lehet valami baki a Turbo Core miatt is, amit Uefi frissítéssel orvosolhatnak akár.
    4+1:
    FM2A85X Pro
    FM2A55 Pro
    Ezután jönnek azok a lapok, amin 4+2 és 8+2 (extreme6) fázis van.

    kopidoo: Egerérrel kijelölöd mit ír ki jobb oldalt a leírásnál?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák