Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sixpak

    nagyúr

    válasz m3ss #9777 üzenetére

    Köszönöm, az a helyzet, hogy bár fotózni szoktam régebben is, de az utómunkára való programok kezelésének elsajátítását tényleg csak nemrég kezdtem. Régebben, ha fényképeztem, akkor a képek úgy kerültek az archivumba ahogy lőttem őket. Utólag belegondolva, ez nagy hiba volt. Talán a sok évvel ezelőtti képeim némelyikéből is ki tudtam volna hozni valami használhatót (bár nem volt soha ezelőtt dslr-em, bridge gépekkel próbálkoztam). A Photoshop-ot egy hónapig próbálgattam (trial version), de túl bonyolult volt nekem. (Nem vagyok debil, csak nem akartam, hogy a szabadidőm nagy része arra menjen el, hogy megpróbáljam kiismerni a programot). Ezért a Lightroom nevű programnál maradtam. Na, az a lényeg, hogy megláttam a LR-ban a vignettálás funkciót és kipróbáltam és hát ez lett belőle. Minden új volt nekem a fotó restauráló programok funkciói közül, tehát nagy örömmel használtam is őket, ott is ahol bizonyára nem kellett volna. :)
    A D3100-at azért vettem, hogy a gyerekeimről tudjak jobb minőségű képeket csinálni, de látom, hogy ez nem egyszerű, nagyon sok múlik az utómunkán és ez az a dolog amiben sajnos még teljesen kezdő vagyok.
    A kérdésem az lenne, hogy a LR használatával hogyan lehetne a portréimból kihozni valami látványosat. Tudom, hogy a kérdés eléggé hülye és nehezen lehet rá konkrét tanácsokat adni, de azért ha a hibákra felhívná valaki a figyelmemet, akkor már előrébb lennék. Linkelek két képet:
    [link]

    [link]

    Ja, és köszönöm.

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Új hozzászólás Aktív témák