Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ironizer

    tag

    válasz INTELligent #62173 üzenetére

    (#62173) INTELligent

    Heh, szinte szóról szóra ugyanígy gondolom én is. :)

    (#62174) grigo

    Szerintem is tök jópofa dolgokat lehet találni az erdőben. Oké, nyilván nem olyan epic, mint egy hatalmas landscape vista, vagy tudomisén, de hát na. De amúgy szerintem az ilyen egyszerű dolgokat is meg lehet szépen mutatni, csak egy jó kompozíció, fények, utómunka kell hozzá. Mondjuk mint kb. mindenhez. :D

    Hja, ismerem a "sohasem felülről" "szabályt", első reakcióm nekem is az volt, hogy lementem földszintre , de az valahogy nem tetszett ennél, aztán gondoltam lövök egy ilyet, mert miért ne, aztán otthon láttam, hogy bár semmi extra, de valahogy mégis kellemes ránézni (miután levágtam a széleiről a tekintetet elvonó világosabb részleteket).

    Az erdei utas kép meg aztán tényleg nem túl erős, ott a helyszínen az fogott meg, visszanézve a felfelé kaptatásból, ahogy a zöld lombot megvilágította hátulról a fény, és szép volt a kontraszt a fekete fatörzsekkel. Persze ez a legnagyobb kihívás a fotózásban, hogy ami jól néz ki a helyszínen, az nem biztos, hogy jól mutat a fotón. Nekem azért még így is átjön kicsit, azért döntöttem úgy, hogy mégis feltöltöm. Azt látom, hogy ez a kép kicsiben jobban tetszik, valszeg azért, mert úgy kevesebb részlet látszik, és ezért jobban kijön a kontraszt a zöld és a fekete között.

    Tény, hogy az utómunkám még csak annyiból áll, hogy pár alap dolgot beállítok, részben azért is, mert egyelőre csak az ingyenes Silkypix SE-t használom, és az nem rendelkezik flancosabb fícsörökkel, vagy csak én nem találom.

Új hozzászólás Aktív témák